szpital ostrow

i

Autor: bz

Medycy z Ukrainy pracują w Ostrowie

2022-05-04 11:31

Pracują w ostrowskim szpitalu, uczą się polskiego, pomagają przy chorych. To pielęgniarki i lekarze z Ukrainy, którzy przybyli tu uciekając przed wojną. Na razie to 16 osób, które czeka na nostryfikację dyplomów, aby móc wykonywać swój zawód zgodnie z polskim prawem.

W grupie tej są pielęgniarki, lekarze i położna. Do czasu uzyskania polskiego prawa wykonywania zawodu niestety nie mogą udzielać świadczeń medycznych. Dlatego w porozumieniu z urzędem pracy zapewniliśmy im optymalne warunki pracy i płacy. To stanowiska, na których mogą poznawać organizację pracy w naszym szpitalu, obowiązując standardy - mówi Izabela Rykowska, naczelna pielęgniarka szpitala w Ostrowie. 

szpital ostrow

i

Autor: bz

Część osób nie porozumiewa się w języku polskim w wystarczającym stopniu. Dlatego wspólnie ze starostwem powiatowym zorganizowaliśmy kurs języka polskiego, który jest w całości finansowany z budżetu powiatu. Uczęszczają na kurs i są sami tak zdeterminowani, że w wolnym czasie uczą się jeszcze sami dodatkowo - dodaje Rykowska. 

Nostryfikacja dyplomu będzie możliwa po zdaniu egzaminu ze znajomości języka polskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE