zuzel

i

Autor: TŻ Ostrovia/fb

Mandaty i zatrzymania po niedzielnej "zadymie" kibiców na Stadionie Miejskim w Ostrowie

2022-07-04 11:57

Cztery osoby dostały mandaty, a dwie zatrzymano i czekają je zarzuty w związku z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych. Taki jest finał niedzielnej potyczki kibiców podczas żużlowych derbów. Na "miejskim" zmierzyli się Arged Malesa TŻ Ostrovia i Fogo Unia Leszno. Mecz wygrali goście. Ale to też kibice gości spowodowali przerwanie spotkanie, bo pokłócili się z kibicami gospodarzy.

Musiała interweniować policja. Bo kibice gości zaczęli rzucać w kierunku innych kibiców, ochroniarzy i na tor - różne przedmioty. Doszło od ostrej wymiany słów, a poziom agresji rósł z minuty na minutę.

Dlatego ostrowski klub poprosił o pomoc policję, która zresztą była na miejscu. Uzbrojona w gaz i pałki.

-  Na pisemny wniosek organizatora policja weszła na stadion celem zapewnienia porządku i bezpieczeństwa – mówi ESCE Ewa Golińska Jurasz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. - Mecz został chwilowo przerwany. Po zakończeniu akcji policjanci ukarali mandatami czterech kibiców z Ostrowa - to w związku z zakłóceniem porządku. Zatrzymano też dwóch kibiców z Leszna. Oni usłyszą zarzuty w związku z artykułem 60. punkt 2 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

A artykuł ten mówi, że : Kto w czasie trwania imprezy masowej rzuca przedmiot, mogący stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie lub w obiekcie, gdzie odbywa się impreza masowa, albo w inny, równie niebezpieczny sposób zakłóca przebieg tej imprezy,podlega grzywnie nie mniejszej niż 120 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jeden z zatrzymanych kibiców z Leszna był pijany. Miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wraz z kolegą  - trzeźwym w trakcie meczu - czeka teraz na zarzuty.

Kibice z Ostrowa, którzy dostali mandaty są szczuplejsi o 100 złotych. Każdy.

QUIZ. Jedzenie na literę B

Pytanie 1 z 17
Barszcz to: