ennio

i

Autor: Grand Prix Komeda

Maestro Ennio w Ostrowie

2022-05-31 12:23

Niezwykły poniedziałkowy wieczór na Festiwalu Filmowym w Ostrowie. Po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć film „ENNIO”, dokument poświęcony genialnemu kompozytorowi.

Ennio Morricone – mistrz i geniusz, autor muzyki do blisko 500 filmów. Wśród nich choćby „Misja”, "Dobry zły i brzydki” czy ostatni tytuł, przy którym pracował „Nienawistna ósemka” Tarantino.

Bardzo ciekawą linię dramaturgiczną zastosował Giuseppe Tornatore, bo to był jednak film o kompozytorze. To nie był film o wszystkim, bo tam tylko pojawiał się jego żona, natomiast życie prywatne nie było tematem do opowieści. To dokument o pracy kompozytora i to jest ważne - Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

ennio

i

Autor: Grand Prix Komeda

Na festiwalowej premierze obecny był Henryk Kuźniak, kompozytor muzyki do filmów "Vabank" czy "Seksmisja", który jest oczarowany geniuszem Morricone.

Film jest genialny. Kompozytor Ennio Morricone to jest mistrz świata. I to, co on mówi to wszystko prawda. Największa orkiestra, jaką użyłem do filmu liczyła 42 osoby. Tam on miał orkiestry liczące 200-300 osób plus chóry. Nie ma żadnych porównań, genialny facet - podkreśla Henryk Kuźniak.

Festiwal Filmowy potrwa do soboty, a wtedy zakończy się uroczystą galą podczas której poznamy laureata Grand Prix Komeda. Natomiast Grand Prix Komeda za całokształt twórczości otrzyma Henryk Kuźniak. Partnerem medialnym festiwalu jest Radio Eska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE