Laury Kultury

i

Autor: starostwo powiatowe Irena Stodolna i Paweł Rajski

Laury Kultury przyznane po raz 11

2021-10-25 10:06

Laury Kultury przyznane. Nagrody starosty ostrowskiego dla ludzi kultury wręczone były po raz 11. Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi: dziennikarz i regionalista Dariusz Peśla, Zespół Pieśni i Tańca Przygodzice czy Aneta Franc – historyczka i genealog. Nagrodę za całokształt otrzymała Irena Stodolna, która przez 33 lata prowadziła Chór Męski ECHO.

- Ideą nagrody jest żeby pokazywać ludzi, którzy tworzą często w małych miejscowościach - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Wydaje im się, że nie robią nic wielkiego ale w rzeczywistości dla tej społeczności to jest coś wielkiego. Takich szukamy I co ważne znajdujemy. Mamy tez oczywiście osoby znane z wielkich scen i te oczywiście też dostrzegamy. Jestem dumny, że powiat ostrowski jest bardzo bogaty w takich działaczy, twórców kultury, animatorów. To świadczy, że kultura jest dla nas ważna, a oni są wspaniałymi ambasadorami naszego regionu.

Laury Kultury 2

i

Autor: starostwo powiatowe Aneta Franc i Paweł Rajski

Jednym z nagrodzonych był Zespół Pieśni i Tańca PRZYGODZICE, który działa od 38 lat.

Przez ten czas przewinęło się przez niego 400 tancerzy.

Ta nagroda to dla nas zaszczyt i motywacja do dalszej pracy - mówi Agata Niedzielska.

Najłatwiej tańcem zainteresować dzieci, bo dla nich to jest dobra zabawa. Kiedy podrastają to dla nich zespół znaczy coś więcej, bo zawiązują się przyjaźnie często na całe życie. Zawierają małżeństwa, bo mamy ich sporo w historii. Zespół staje się wielką rodziną i trudno bez niego żyć.

Laury Kultury 3

i

Autor: starostwo powiatowe Zespół Pieśni i Tańca PRZYGODZICE

Dziś zespół to jest wszystko, nie potrafię grać na PC czy zajmować się czymś innym, bo zespół jest na pierwszym miejscu. Nasze stroje to już nie kostiumy, czy przebranie. To niemal druga skóra, czujemy się w nich naturalnie, czujemy się piękni. Rówieśnicy zawsze są zainteresowani tym, co robimy – co teraz tańczymy, gdzie jedziemy. Są zaskoczeni co potrafimy, kiedy zatańczymy na impreziemówią Oskar Klawiński i  Amelia Jasińska.

Zwieńczeniem gali Laurów Kultury by koncert Janusza Radka.

Laury Kultury 4

i

Autor: starostwo powiatowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE