kubuś puchatek

i

Autor: BŹ

KUBUŚ PUCHATEK i PROSIACZEK na ścianie Domu Polsko - Ukraińskiego w Ostrowie. Dla dzieci

2022-03-08 7:06

Ma być bardziej kolorowo i radośnie. Kubuś PUCHATEK i jego przyjaciel Prosiaczek pojawili się na jednej ze ścian w Domu Polsko - Ukraińskim w Ostrowie. To dawna Szkoła Podstawowa numer 4, która teraz jest domem dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Mają wywołać uśmiech u najmłodszych. I spowodować, że świat będzie trochę bardziej radosny.

Kubuś Puchatek i Prosiaczek pojawili się na jednej ze ścian w Domu Polsko - Ukraińskim w Ostrowie. To właśnie tutaj trafiają uchodźcy z zaatakowanej przez Rosję - Ukrainy.

To głównie kobiety i dzieci. I właśnie z myślą o najmłodszych powstał ten kolorowy rysunek na ścianie - mówią jego autorki Jola i Klaudia.

Na co dzień pracujemy w przedszkolu, mamy kontakt z najmłodszymi. Wiemy, jak reagują na różne sytuacje. I chciałyśmy im trochę koloru w tym smutnym dla nich czasie dać. Trochę radości.

A Kubusia Puchatka i Prosiaczka znają dzieci na całym świecie. Stąd właśnie pomysł na bohaterów tej bajki.

Jedna z naszym koleżanek jest wolontariuszką w tym domu i widziała, jak smutne są dzieciaki, które tu przyjeżdżają z Ukrainy. A że mamy trochę talentu, no to zdecydowałyśmy tak go wykorzystać. Bo warto pomagać.

By dzieciom było tutaj raźniej - mówią autorki rysunku - ostrowskie przedszkolanki - Jola i Klaudia.

A Dom Polsko - Ukraiński w Ostrowie mieści się w dawnej Szkole Podstawowej numer 4. To tutaj trafiają uchodźcy.

Do tej pory do Ostrowa przyjechało ich ponad 100. Część mieszka u rodzin, ale około 80 - właśnie w Domu Polsko - Ukraińskim.

Sonda
Pomagasz ukraińskim uchodźcom?