„Kto chce być Żydem” podczas 7. dnia 62. KST

i

Autor: maraj

„Kto chce być Żydem” podczas 7. dnia 62. KST

2022-05-14 10:22

Teatralny maraton powoli dobiega końca. Dziś (14.05) poznamy laureatów 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Wczoraj (13.05) na deskach Bogusławskiego zaprezentował się Teatr Współczesny z Warszawy ze spektaklem „Kto chce być Żydem”

Uroczysta rodzinna kolacja i kilka powodów do świętowania. Pani domu otrzymała tytuł profesorski, jej brat chce przedstawić swojej narzeczonej członków rodziny, córka gospodarzy przyjeżdża z Ameryki z narzeczonym- amerykańskim Żydem polskiego pochodzenia. Podczas spotkania pani profesor oznajmia, że przechodzi na judaizm. Tak prezentuje się „Kto chce być Żydem” Marka Modzelewskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata. W rolach głównych występują m.in. Iza Kuna, Andrzej Zieliński i kaliszanka Barbara Wypych.

Mam takie wrażenie, że moja postać jest napisana jest bardzo wyraźnie. Zresztą na etapie prób stolikowych my też żywo reagowaliśmy na postać Ilonki. Wydaje mi się, że jest to złożona sprawa, bo z jednej strony ja też mam w sobie taką ciekawość dziecka i bardzo lubię obserwować. Wszyscy otaczający nas ludzie to są klienci, których potem możemy odegrać i dzięki temu ludzie też mogą coś zrozumieć. To jest też kwestia intuicji, ukierunkowania przez reżysera.

Mówi Barbara Wypych.

Dziś (14.05) dwa ostatnie konkursowe spektakle. „Kim jest Pan Schmitt” z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz „Cudzoziemka” z Teatru Polskiego z Poznania.

„Kto chce być Żydem” podczas 7. dnia 62. KST

i

Autor: maraj

Gwiazdy w programach telewizyjnych - kto był w jakim show?

Pytanie 1 z 10
Cleo była w programie...
Źródło: „Kto chce być Żydem” podczas 7. dnia 62. KST