bibl

i

Autor: biblioteka ostrów

Biblioteka

Książki mają się świetnie. Dużo czytamy

2024-02-08 12:47

Czytamy dużo, wypożyczamy wiele książek naraz i to z różnych gatunków. Tak wynika z danych ostrowskiej biblioteki. W ubiegłym roku takich wypożyczeń było 175 tysięcy, więcej niż jeszcze rok wcześniej. Największym zainteresowaniem cieszy się powieść obyczajowo-historyczna, kryminały, biografie.

Preferencje naszych czytelników są bardzo zróżnicowane - mówi Agnieszka Banasik z biblioteki: Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się powieść obyczajowo – historyczna i co ciekawe sięgają po nią głównie panie. Do takich poczytnych autorek na pewno należy Joanna Jaks, Gabriela Gargaś, Tekieli, Wilczyńska. Oczywiście cały czas nieodmiennie kryminały i to zarówno te najgłośniejsze polskie Mróz, Bonda, Krajewski jak i oczywiście skandynawskie. I tu nie ma reguły – sięgają po nie mężczyźni, osoby starsze i młodsze, panie, które lubią dreszczyk emocji.

bibl

i

Autor: biblioteka ostrów

I oczywiście czytelnicy pytają o tytuły,  które są ekranizowane - dodaje Agnieszka Banasik. Teraz po sukcesie nowej ekranizacji "Znachora" czy "Dewajtisa" mnóstwo mieliśmy zapisów na te tytuły. Zrobiła się całkiem pokaźna kolejka oczekujących. I tak jest z wieloma tytułami – nie tylko klasyką, ale też kryminałami, które ostatnio są filmowane i wchodzą na platformy streamingowe.

Ostrowska biblioteka ma obecnie 4 filie, punkt biblioteczny i mediatekę, a w swoich zasobach ponad 140 tysięcy książek.