wielicki

i

Autor: Ralf Lotys/Wikipedia

Krzysztof Wielicki w Ostrzeszowie! Spotkanie z himalaistą na Bałczynie już 27 września

2021-09-08 9:53

To będzie spotkanie na szczycie - dosłownie. Konkretnie na wysokości 278 m n.p.m., czyli na Bałczynie. Właśnie na tym ostrzeszowskim wzgórzu już 27 września odbędzie się spotkanie z himalaistą Krzysztofem Wielickim. Wspinacz pochodzi z podostrzeszowskiej Szklarki Przygodzickiej i teraz wszystkim uczestnikom spotkania opowie o swoich przygodach. A tych nie brakowało!

Krzysztof Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie czternaście szczytów o wysokości ponad 8000 metrów. Jako pierwszy człowiek na świecie zdobył podczas zimy Mount Everest w 1980 roku, Kanczendzongę w 1986 roku i Lhotse dwa lata później. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Księżnej Asturii w dziedzinie sportu, a w 2019 roku został nagrodzony "górskim Oscarem" - Złotym Czekanem za całokształt osiągnięć. 

Teraz o tych wszystkich przygodach będzie można posłuchać na żywo w Ostrzeszowie. Spotkanie z Krzysztofem Wielickim odbędzie się na Bałczynie, drugim co do wysokości wzniesieniu Wielkopolski. W razie niepogody organizator - Ostrzeszowskie Centrum Kultury zaprasza do swojej siedziby. Spotkanie będzie połączone z projekcją filmu o tematyce górskiej. Start o godzinie 18:00.

plakat

i

Autor: Ostrzeszowskie Centrum Kultury/Fb
Źródło: Krzysztof Wielicki w Ostrzeszowie! Spotkanie z himalaistą na Bałczynie już 27 września