szczepienie

i

Autor: pixabay

Krotoszyn, jako pierwszy, szczepić będzie masowo

2021-04-15 18:52

W najbliższy poniedziałek - 19 kwietnia - w KROTOSZYNIE ma ruszyć pierwszy punkt szczepień masowych w Wielkopolsce. Powiat krotoszyński obecnie radzi sobie najsłabiej ze szczepieniami populacyjnymi. I punk masowych szczepień ma przyspieszyć cały proces.

W ubiegłym roku - też w powiecie krotoszyńskim, z powodu dużej liczby zakażeń - ruszył pierwszy w województwie punkt wymazowy typu drive - thru.

Teraz będzie to punkt szczepień masowych - mówi Tomasz Stube, z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Faktycznie, sytuacja jest niecodzienna. W ubiegłym roku  - z powodu dużej liczby zakażeń - wojewoda uruchomił w Krotoszynie pierwszy punt do robienia testów typu drive - thru. Teraz - niejako w odpowiedzi na tę sytuację - pierwszy punkt szczepień masowych ruszy właśnie w Krotoszynie. Miejsce zostało sprawdzone i przygotowane.

Punkt ruszy w krotoszyńskiej hali sportowej. Dziennie ma szczepić 520 osób.

Powiat krotoszyński liczy ponad 77 tys. mieszkańców. Część osób już została zaszczepiona. To personel medyczny, nauczyciele, osoby przewlekle chore i część seniorów.

W całej Wielkopolsce punktów szczepień masowych ma być 69. W każdym powiecie po jednym. Co najmniej. Mają ruszyć w maju.

Prócz nich działać będą te dotychczasowe. Rząd chce - by przynajmniej pierwsza dawką - wszystkich chętnych Polaków zaszczepić do sierpnia.Wszystko też zależeć będzie od tego, czy będzie czym szczepić. I czy będzie do tego kadra.

Raport z Anteny 15.04