staw

i

Autor: BŹ

Kontrolują stawy! By nie kradli ryb!

2020-12-18 10:21

Wędkarze do kontroli. Jak co roku - właśnie w przededniu Świąt Bożego Narodzenia - policja wraz ze Strażą Rybacką sprawdza czy ryby łowione są legalnie. Patrole kontrolują stawy hodowlane, ale nie tylko.

Łowiący muszą mieć przede wszystkim ważne dokumenty dające pozwolenie na łowienie. Ale też nie mogą łowić ryb zbyt małych.

I za taki błąd jeden z wędkarzy został już ukarany - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik komendy policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Funkcjonariusze w trakcie działań ujawnili jeden przypadek w którym mężczyzna nie stosując się do przepisów określonych w ustawie zabrał złowioną rybę, która nie osiągnęła odpowiedniego wymiaru. Funkcjonariusze Straży Rybackiej nałożyli na mężczyznę mandat karny.

To coroczne wspólne kontrole - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik KPP w Ostrowie

Policja i Straż Rybacka cały czas apelują, aby pamiętać, że osoby, które łowią muszą posiadać przede wszystkim kartę wędkarską a także  zezwolenie od Polskiego Związku Wędkarskiego. 

Trzeba też pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów Ustawy w zakresie: wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

Lisowska śpiewa z Antkowiakiem! Wzruszające wykonanie hitu Pada śnieg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE