festiwal Komeda

i

Autor: BŹ

Konkursowe filmy na start! Półmetek Grand Prix Komeda 2021!

2021-08-26 13:01

W środę były "Miasto" i "Magnezja". Dziś kolejne trzy tytuły. Na Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie robi się poważniej. Jury w komplecie ocenia muzykę do polskiego filmu. Konkurencja jest silna. Tytułów jest siedem. Autora tej najlepszej poznamy podczas gali w sobotę 28 sierpnia. Medialnym parterem festiwialu jest Radio ESKA.

Zanim konkurs ruszył na dobre, był jeszcze pokaz specjalny. I gość specjalny.

Festiwalowa publiczność mogła zobaczyć najlepszy film Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni  2020 - „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Niezwykła animacja Mariusza Wilczyńskiego powstawała 14 lat. I ma już na swoim koncie ponad 30 nagród.

We wtorek film pokazano w Ostrowie. Publiczność mogła także spotkać się i porozmawiać z jego twórcą Mariuszem Wilczyńskim.

Czwartek to kolejne pokazy konkursowe. W programie TRZY filmy: "Amatorzy", "Moje wspaniałe życie" i "Szarlatan"

festiwal Komeda

i

Autor: Grand Prix Komeda/fb

- Czwartek to jest dzień, w którym będziemy przede wszystkim przyglądać się konkursowi - mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny ostrowskiego festiwalu.

To są najciekawsze propozycje, których wyróżnikiem jest wspaniała muzyka filmowa. To także spotkania z jurorami, którzy już w komplecie są w Ostrowie. Zapraszam więc do Ostrowskiego Centrum Kultury.

Trzy filmy konkursowe zobaczą dziś widzowie - mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu

Na GRAND PRIX KOMEDA 2021 zaprasza Radio ESKA.