żużlowcy

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

Kolejne zwycięstwo ostrowskich żużlowców w U-24 Ekstralidze

2022-07-06 12:33

Mecz 10. rundy PGE Ekstraligi odbył się z półtoragodzinnym. Problemy pogodowe nie przeszkodziły jednak zawodnikom Arged Malesa TŻ Ostrovia w odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

Juniorzy Arged Malesy TŻ Ostrovii na własnym stadionie pokonali zespół WTSu Sparty Wrocław.

Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 50:40, a najlepszym zawodnikiem zawodów był Jakub Krawczyk, autor 16 punktów i 1 bonusa.

A tak wyglądał pełny skład na mecz z wrocławską drużyną:

skład

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

Gdybym w lidze od początku jechał tym motocyklem, to wynik byłby zdecydowanie lepszy. Dzisiaj fajne zawody, cieszę się - robimy motocykle i jedziemy do Zielonej Góry. (...) Fajne ściganie było i trochę tego ścigania było. Myślę, że gdzieś tam ten mecz kibicom się spodobał - mówi Jakub Krawczyk, zawodnik TŻ Ostrovii.

żużel

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

Pechowy powrót na tor po kontuzji zanotował Filip Hjelmland, który dwa razy leżał na torze. Na szczęście Szwedowi nic się nie stało. Upadek zanotował w 14 biegu Jakub Poczta, który również wstał o własnych siłach. W powtórce Kacper Grzelak rozdzielił parę Skorja – Baumann, zapewniając ostrowianom zwycięstwo.

Najlepsza w tych zawodach okazała się para Jakub Krawczyk – Tim Soerensen, która w 15. biegu przypieczętowała zwycięstwo ostrowian,  wygrywając 5:1.

Ostrowianie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli U-24 Ekstraligi.

Następne spotkanie juniorów w lidze, odbędzie się we wtorek, 12. lipca przeciwko liderowi klasyfikacji - Unii Leszno.

Medialnie ostrowskich żużlowców wspiera Radio Eska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE