żużlowcy

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

Kolejne zwycięstwo ostrowskich żużlowców w U-24 Ekstralidze

2022-07-06 12:33

Mecz 10. rundy PGE Ekstraligi odbył się z półtoragodzinnym. Problemy pogodowe nie przeszkodziły jednak zawodnikom Arged Malesa TŻ Ostrovia w odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

Juniorzy Arged Malesy TŻ Ostrovii na własnym stadionie pokonali zespół WTSu Sparty Wrocław.

Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 50:40, a najlepszym zawodnikiem zawodów był Jakub Krawczyk, autor 16 punktów i 1 bonusa.

A tak wyglądał pełny skład na mecz z wrocławską drużyną:

skład

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

Gdybym w lidze od początku jechał tym motocyklem, to wynik byłby zdecydowanie lepszy. Dzisiaj fajne zawody, cieszę się - robimy motocykle i jedziemy do Zielonej Góry. (...) Fajne ściganie było i trochę tego ścigania było. Myślę, że gdzieś tam ten mecz kibicom się spodobał - mówi Jakub Krawczyk, zawodnik TŻ Ostrovii.

żużel

i

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

Pechowy powrót na tor po kontuzji zanotował Filip Hjelmland, który dwa razy leżał na torze. Na szczęście Szwedowi nic się nie stało. Upadek zanotował w 14 biegu Jakub Poczta, który również wstał o własnych siłach. W powtórce Kacper Grzelak rozdzielił parę Skorja – Baumann, zapewniając ostrowianom zwycięstwo.

Najlepsza w tych zawodach okazała się para Jakub Krawczyk – Tim Soerensen, która w 15. biegu przypieczętowała zwycięstwo ostrowian,  wygrywając 5:1.

Ostrowianie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli U-24 Ekstraligi.

Następne spotkanie juniorów w lidze, odbędzie się we wtorek, 12. lipca przeciwko liderowi klasyfikacji - Unii Leszno.

Medialnie ostrowskich żużlowców wspiera Radio Eska.