szpital ostrów

i

Autor: BŹ

Kolejne pieniadze dla szpitala w Ostrowie. Od miasta [POSŁUCHAJ]

2020-12-03 12:53

130 tysięcy złotych dla szpitala w Ostrowie Wielkopolskim od miasta. To 60 tysięcy z budżetu, 40 - od spółek komunalnych i 30 - z biura Rady Miasta Ostrowa, które tyle właśnie zaoszczędziło i przekazało szpitalowi na walkę z COVID -19. Pieniądze są dedykowane na konkretne zakupy. To szpitalne łóżka do intensywnej terapii i specjalistyczne urządzenia do terapii tlenem.

To kolejne wsparcie miasta dla powiatowego szpitala.  Już wiosną Ostrów dał 100 tysięcy złotych. Drugie tyle dały też spółki komunalne. I wtedy szpital zakupił za te pieniądze m.in. respirator.

W lipcu była kolejna miejska "transza" i kolejne 100 tysięcy. I te pieniądze wykorzystano przy wyposażaniu laboratorium covidowego na terenie szpitala. Zakupiono aparat do diagnostyki molekularnej.

Teraz - decyzją radnych - 60 tysięcy miasto dało z budżetu. 40 - dołożyły miejskiej spółki a 30 tysięcy - z oszczędności - pochodzi z biura Rady Miasta.

To pieniądze, których nie wydano m.in. na uroczystości z okazji 3 Maja i 10 Listopada. Bo koronawirus wszystko odwołał.

Miasto nigdy się nie uchyla od pomocy. Przecież , choć powiatowy, to szpital jest "nasz". W nim leczeni są mieszkańcy Ostrowa, dlatego logicznym jest pomaganie tej placówce, szczególnie w tak trudnych czasach.

Te pieniądze są "znaczone". Szpital wyda je na zakup łóżek covidowych do intensywnej terapii i urządzeń do tlenoterapii.

Mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

- To bardzo ważne wsparcie dla nas - dodaje Dariusz Bierła, dyrektor szpitala.

Dziękujemy bardzo. Każda złotówka jest dla nas na wagę złota, bo koronawirus i związane z nim wyzwania powodują wysokie , nieprzewidziane wcześniej koszty.

Łóżka, które kupimy są bardzo dobrym sprzętem, bardzo nam potrzebne. Służą do leczenia chorych w ciężkich stanach. Urządzenia do tlenoterapii też na są niezbędne. Te, które zakupimy mają wysoką jakość i bardzo są nam potrzebne.

Za 130 tysięcy szpital kupi łóżka i aparaty do tlenoterapii - mówią Beata Klimek, prezydent Ostrowa i Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie

Ostrowski szpital od marca - jak zresztą inne w Polsce - walczy z koronawirusem.Obecnie ma 125 łóżek covidowych. W tym 20 do intensywnej terapii.

Powstaje szpital tymczasowy w Siedlcach - pomagają żołnierze