centrum kępno

i

Autor: BŹ

zdrowie

Kępno. Będą rozmawiać o leczeniu nerkozastępczym

2024-06-10 23:59

II Ogólnopolska Konferencja Leczenia Nerkozastępczego odbędzie się w Kępnie. 13 czerwca – a więc już w czwartek – na ten temat rozmawiać będą lekarze i pielęgniarki. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe – bo właśnie w szpitalu w Kępnie działa jedyne w Polsce Centrum Dostępów Naczyniowych, gdzie pacjentom naprawia się i udrożnia zniszczone przez dializy przetoki.

O leczeniu nerkozastępczym rozmawiać będą w Kępnie lekarze i pielęgniarki. W czwartek (13.06) odbędzie się druga już ogólnopolska  konferencja poświęcona tej tematyce, którą organizuje miejscowy szpital i stacje dializ.

Wśród gości i prelegentów – krajowy konsultant nefrologiczny Ryszard Gellert.

Konferencja dedykowana jest pielęgniarkom, które pracują w stacjach dializ, bądź na oddziałach nefrologicznych, a także lekarzom. Jest to dla nas bardzo ważne, dlatego że poruszamy szereg zagadnień, różne tematy. Będzie m.in. o przeszczepieniach od dawcy żywego. To wszystko jest dla nas bardzo istotne. I bardzo się cieszymy, że właśnie w Kępnie taka konferencja się odbywa. To też świetna okazja do wymiany doświadczeń i spotkania się w gronie medyków, którzy na co dzień zajmują się pacjentami z chorobami nerek – mówi nam Izabela Szwed, instrumentariuszka z kępińskiego szpitala.

Dzień wcześniej odbędą się warsztaty m.in. z nakłuwania przetoki "pod okiem" USG.

Kępnie nieprzypadkowo jest organizatorem tej konferencji, bo to właśnie w tym szpitalu jest jedyne w Polsce Centrum Dostępów Naczyniowych, gdzie pacjentom naprawia się i udrożnia zniszczone przez dializy przetoki.

Szacuje się, że w Polsce dializowanych jest około 20 tysięcy ludzi. Ale osób chorych, w wielu przypadkach jeszcze niezdiagnozowanych - wielokrotnie więcej.

Arcytrudny quiz muzyczny. Czy rozpoznasz wykonawcę po tytule piosenki?

Pytanie 1 z 10
"Free Fallin" śpiewał...
Źródło: Kępno. Będą rozmawiać o leczeniu nerkozastępczym