KULTURA

Kalisz. Za nami 31. La Strada ZDJĘCIA

2024-06-17 10:25

Koncerty, parady, etiudy teatralne, spektakle dla dzieci i dla trochę starszej publiczności. Przez ostatni weekend w Kaliszu królował teatr uliczny. Za nami 31. Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych La Strada.

Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych La Strada w Kaliszu, to aż 19 spektakli, trzy etiudy teatralne, trzy parady i cztery koncerty.  Tegoroczny festiwal odbył się pod hasłem „Ciało i umysł”.

Myślę, że to była bardzo udana edycja. Przede wszystkim dopisała publiczność i to moim zdaniem jeszcze liczniej niż zwykle. Każda forma była godna uwagi, choć wiadomo, że te największe widowiska cieszyły się największym powodzeniem. – mówi Katarzyna Guzowska-Lelental, dyrektor artystyczna festiwalu.

W niedzielę, ostatni dzień festiwalu rozpoczął się na polanie w Parku Miejskim. Wystąpili: Klub Sportowy Tańca i Akrobatyki L`ART, Teatr Czwarte Miasto, PSAK w Kaliszu, Circo Matrioshka, a koncert dali The Floraphoniker, którzy również poprowadzili paradę na teren CKiS. Następnie na placu CKiS wystąpili PSAK w Kaliszu, Fundacja Sztukmistrze , Teatr Nikoli, a cały festiwal zwieńczył Teatr Fuzja.

Partnerem medialnym 31. La Strady było Radio Eska.

Quiz. To się jadło w PRL-u, o ile było w sklepach. Co najmniej 3 pytania Cię zaskoczą. Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Bryzol to jedna z najpopularniejszych potraw w PRL-u. Z czego go robiono?
Źródło: Kalisz. Za nami 31. La Strada ZDJĘCIA