Kalisz: kiedy ulica Częstochowska będzie przejezdna?

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kalisz: kiedy ulica Częstochowska będzie przejezdna?

2021-09-29 11:35

To jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Kaliszu. Mowa o remoncie ulicy Częstochowskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo prace na tym odcinku jeszcze potrwają.

Prace na ulicy Częstochowskiej rozpoczęły się w lutym tego roku i idą powoli. A przez rozkopaną Częstochowską biegnie droga wojewódzka 450 i ma to wpływ na ruch w całym regionie.

Do końca tego roku oczekujemy na przywrócenie dwukierunkowego ruchu na ulicy Częstochowskiej, na odcinku pomiędzy ul. Budowlanych a Rondem Ptolemeusza. Natomiast po tym terminie kontynuowane będą już w następnym roku prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Częstochowskiej z ul. Budowlanych. Będziemy się starać, żeby ruch w tym miejscu był utrzymany.

Mówi Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.

Drogowcy pracują także na ulicy Nowy Świat.

Z pewnością będą kontynuowane prace na ulicy Nowy Świat. Bo tym zadaniem objęta jest również ulica Nowy Świat od Ronda Ptolemeusza do Rogatki. Jeśli chodzi o zakończenie całego tego zadania, to jest na pewno przyszły rok.

dodaje Krzysztof Gałka.

Oprócz remontów na Częstochowskiej i Nowym Świecie prace prowadzone są także na Wojska Polskiego na odcinku między ul. Majkowską, a ul. Kościuszki. Roboty trwają również na Toruńskiej i Puckiej. Kierowcy z niecierpliwością czekają na to, kiedy zakończy się remont ulicy Śródmiejskiej, bo tutaj prace przedłużyły się o kolejny miesiąc. Czy pozostałe inwestycje drogowe uda się wykonać w terminie? Czas pokaże.

Źródło: Kalisz: kiedy ulica Częstochowska będzie przejezdna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE