parkowanie

i

Autor: um ostrów

Miasto

Już montują - czujniki parkowania w centrum Ostrowa

2023-07-28 12:18

Będą zmiany w parkowaniu w centrum Ostrowa. Trwa montaż czujników, które mają monitorować ruch samochodów i wskazywać wolne miejsca postojowe.

W sumie w mieście będzie zamontowanych 1000 takich czujników na sześciu parkingach. Dane będzie zbierać sieć telekomunikacyjna i dalej przekazywać na tablice informacyjne. System monitorowania pomoże kierowcom szybciej znaleźć wolne miejsce parkingowe. Takie rozwiązania działają już w dużych miastach, a Ostrów jest jednym z pierwszych w Polsce miast średnich, które je wprowadzają. System obejmie monitoringiem na razie 70 procent miejsc w strefie płatnego parkowania w śródmieściu. Pozostała część jest do rozbudowania w kolejnym etapie.

Tablice informujące o wolnych miejscach parkingowych pojawią się między innymi przy Raszkowskiej, Gimnazjalnej, Partyzanckiej, Kaliskiej

parking

i

Autor: um ostrów

To zadanie ma kosztować prawie 1,7 miliona złotych. W całości finansowane jest z dotacji z budżetu państwa. System ma byc gotowy do końca roku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE