ks stal

i

Autor: fb KS STAL

Interpelacja w sprawie ostrowskiej "Stalówki"

2022-02-22 14:21

Hala Arena w Ostrowie dostępna z bardzo duża zniżką dla Klubu Sportowego STAL LA– takie rozwiązanie zaproponował w interpelacji radny Jakub Paduch na poniedziałkowej sesji rady miasta.

To efekt wydarzeń z ostatniego tygodnia, kiedy utytułowany, istniejący od 75 lat klub musiał opuścić halę przy Kusocińskiego ze względu na drastyczne ceny podwyżki zaproponowane przez właściciela.

Być może taką ofertą pomocy byłaby możliwość korzystania z Hali Arena z dopuszczalną 95- procentową bonifikatą. W połączeniu z użyczeniem bieżni 4 LO, bo władze powiatu ostrowskiego wykazują daleko idącą chęć pomocy, byłoby dla klubu satysfakcjonującym rozwiązaniem - mówi Jakub Paduch. 

Przy okazji te interpelacji pyta również o zasady dofinansowania. Czas, żebyśmy jako miasto wypracowali jasny i czytelny algorytm, w którym dofinansowanie dla tego czy innego klubu będzie zależne nie nie wiadomo od jakich czynników, ale od tego, czy klub odnosi sukcesy, ile dzieci szkoli i w jakiej klasie rozgrywek pozostaje - dodaje radny. 

Klub Sportowy STAL LA  przed dwoma tygodniami wrócił z halowych mistrzostw polski z 7 medalami i zwycięstwem w klasyfikacji medalowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE