Grand Prix Komeda 2021

i

Autor: KO

Grand Prix Komeda 2021. Znamy listę filmów konkursowych!

2021-06-15 15:32

10. jubileuszowa edycja festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie już od 22 do 28 sierpnia. Kinomani - a także melomani - mogą spodziewać się bogatego w kulturalne wydarzenia tygodnia. Punktem głównym jak zawsze będzie konkurs na najlepszą muzykę napisaną do filmu. Nominowanych zostało siedem filmowych produkcji. Znamy już nazwiska kompozytorów, którzy powalczą o Grand Prix Komeda 2021.

Siedem tytułów, ośmioro kompozytorów i tylko jeden zwycięzca Grand Prix Komeda 2021. Poniżej lista filmów nominowanych w tegorocznej edycji festiwalu wraz z kompozytorami:

  • Piotr Waglewki „Emade” muzyka do filmu „Moje wspaniałe życie” reż. Łukasz Grzegorzek
  • Antoni Komasa-Łazarkiewicz/Mary Komasa muzyka do filmu „Szarlatan” reż. Agnieszka Holland
  • Jerzy Rogiewicz muzyka do filmu „Miasto” reż. Marcin Sauter
  • Bartosz Chajdecki muzyka do filmu „Mistrz” reż. Maciej Barczewski
  • Marzena Majcher muzyka do filmu „Amatorzy” reż. Iwona Siekierzyńska
  • Jan AP Kaczmarek muzyka do filmu „Magnezja”reż. Maciej Bochniak
  • Andrzej Smolik muzyka do filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” reż. Mateusz Rakowicz

Przewodniczącym jury po raz kolejny będzie Tomasz Lach. Ponadto w gronie jurorskim zasiądą Ewa Błaszczyk, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jimek, Kinga Dębska czy Paweł Mykietyn.

Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie powraca w tym roku po edycji on-line do swojej standardowej formy. Tydzień z kinem bogaty będzie w projekcje – i to nie tylko konkursowe – koncerty czy warsztaty. Organizatorzy stopniowo zdradzać będą wszystkie szczegóły, ale jubileusz ma być świętowany godnie.

Tym bardziej, że będzie to jubileusz podwójny. Okrągła 10. edycja Festiwalu zbiegła się w czasie z 90. rocznicą urodzin patrona – Krzysztofa Komedy. Medialnym partnerem Grand Prix Komeda 2021 jest Radio ESKA.

Ogródek działkowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE