dyplomy 2021 wieża ciśnień kalisz

i

Autor: fot. Wieża Ciśnień Kalisz

Dyplomy w Wieży Ciśnień. Poznajcie artystów z kaliskiego UAM

2021-08-16 14:00

Malarstwo, rzeźba czy grafika cyfrowa – to i wiele więcej będzie można zobaczyć na kolejnej wystawie w Ośrodku Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień” w Kaliszu. Od 20 sierpnia galeria zaprezentuje dyplomy licencjackie i magisterskie absolwentów kierunków artystycznych kaliskiego wydziału Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Dyplomy młodych artystów z kaliskiego UAM wracają do Wieży Ciśnień po rocznej przerwie.

– Z powodu trwającej pandemii ta wystawa jest zdecydowanie inna od poprzednich. Zrealizowane w specyficznych okolicznościach prace artystyczne są podsumowaniem niełatwej pracy zdalnej i dowodzą wytrwałości jej uczestników. DYyplomy otoczone opieką merytoryczną promotorów powstały w odizolowaniu, najczęściej w domowym zaciszu, mieszkaniu, pracowni czy ogrodzie

– mówi dr Agnieszka Godszling, kuratorka wystawy.

Prace, które młodzi twórcy zaprezentują na tej wystawie zbiorowej, są dla nich obecnie najważniejsze w ich dotychczasowej pracy twórczej, dodaje dr Godszling:

– Powstały w wyniku obserwacji świata i zachodzących w nim zmian oraz indywidualnych potrzeb i emocji, poprzez świadomy dobór artystycznego medium odnoszącego się do tradycyjnych lub nowych technologii.

Na wystawie zobaczymy dzieła zrealizowane niemal we wszystkich pracowniach artystycznych kaliskiego wydziału: malarstwa, rzeźby, grafiki warsztatowej i cyfrowej, projektowania graficznego, sztuk projektowych czy tkaniny artystycznej, a także fotografii i intermediów.

Wernisaż i okazja do rozmowy z twórcami – 20 sierpnia o 18:30.

Źródło: Dyplomy w Wieży Ciśnień. Poznajcie artystów z kaliskiego UAM