W dworku w Russowie mieści się Oddział Literacki Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej

i

Autor: fot. MOZK W dworku w Russowie mieści się Oddział Literacki Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej

Dworek w Russowie do remontu

2021-07-09 12:24

Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie pod Kaliszem będzie wyremontowany. Roboty rozpoczną się już za kilka tygodni. Prace konserwatorskie przejdą też zabytkowe obiekty w skansenie.

Jak zapowiada dyrekcja Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej, któremu podlega dworek w Russowie, miejsce to będzie można zwiedzać tylko do 1 sierpnia. Później rusza remont. Wówczas dla odwiedzających dostępny będzie jedynie park, nie będzie można zwiedzić wnętrz dworku ani innych budynków skansenu.

Po remoncie w dworku Marii Dąbrowskiej powstanie m.in. wystawa poświęcona filmowym „Nocom i dniom”. Prace w dworku mają kosztować nieco ponad milion zł.

Niebawem ruszą także prace konserwatorskie w skansenie w Russowie oraz na kaliskim Zawodziu. W skansenie pracami będą objęte budynki chaty wiejskiej, domu wyrobnika, obory, spichlerza („sołka”) i stodoły. Wszystkie pochodzą z 18. i 19. wieku, przeniesiono je do Russowa z miejscowości z okolic Kalisza i Ostrzeszowa. Pracami konserwatorskimi będzie objęta także Biała Chata na Zawodziu w Kaliszu. Te działania mają kosztować ok. 1 400 000 zł.

Źródło: Dworek w Russowie do remontu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE