Dożynki Wielkopolskie 2023 w Pleszewie. Program, gwiazdy, uroczystości

i

Autor: pixabay.com

Wielkopolska

Dożynki Województwa Wielkopolskiego 2023: Atrakcji nie zabraknie!

2023-08-16 17:11

Druga połowa sierpnia to zawsze czas Dożynek! Rolnicy dziękować będą za zebrane w tym roku plony. Jak zawsze imprezy dożynkowe odbywają się czy to szczeblu gminnym czy to powiatowym czy parafialnym. Jednak największymi dożynkami w Wielkopolsce w 2023 będą dożynki wojewódzkie. Wielkopolskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się 27 sierpnia w Pleszewie. Jakie atrakcje czekają nas podczas wojewódzkich dożynek?

Wracamy do dożynek wojewódzkich po covidowej przerwie - ostatnia taka uroczystość odbyła się w 2019 roku. 22 Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie odbędą się 27 sierpnia 2023 roku w Pleszewie.

Wojewódzkie dożynki w Pleszewie: oto starostowie dożynek!

Maciej Wasielewski, Starosta Pleszewski zaprezentował starostów tegorocznych Dożynek Wielkopolskich. To Joanna Szymczak i Lucjan Kempiński. Starościna dożynek mieszka w Sulęcinie, od 15 lat prowadzi wraz z mężem Mirosławem ponad 45-hektarowe gospodarstwo. Pani Joanna laureatką w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku. Starosta dożynek pochodzi z Taczanowa Pierwszego, tam od 37 lat wraz z żoną Anną rozwija rodzinne gospodarstwo rolne, które liczy obecne 56 ha. Został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla rolnictwa”.

Wojewódzkie dożynki w Pleszewie: Program uroczystości

STADION MIEJSKI Aleje Wojska Polskiego 

  • 12.00 – otwarcie Wystawy Rolniczej  
  • 13.00 – Msza Święta Po Mszy Świętej obrzęd dożynkowy 
  • 16.30  - program artystyczny 

CENTRUM KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA OHP  Aleje Wojska Polskiego 21 

  • 20.30 – koncert zespołu BEATA I BAJM. WSTĘP WOLNY 
Program dożynek 2023

i

Autor: umww.pl

Stroje ludowe, tańce i huczne pożegnanie lata. Tak obchodzono dożynki kilkadziesiąt lat temu

Festiwal świateł, świetlista impreza

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dożynki Województwa Wielkopolskiego 2023: Atrakcji nie zabraknie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE