Dlaczego zmarły 28 i 35 - latka? Prokuratura czeka na opinie biegłych

2021-09-22 7:33

Opinie biegłych powinny być gotowe w najbliższych dniach. Od nich zależeć będą losy śledztw. Na eska.pl wracamy do spraw śmierci dwóch młodych kobiet, które zmarły po tym jak leczone były m.in. w szpitalu w Ostrzeszowie. Kobiety miały 28 i 35 lat. Młodsza była w ciąży. Obie zmarły w sierpniu ubiegłego roku.

Śledztwa dotyczą błędów medycznych.

Prowadzi je Prokuratura Regionalna w Łodzi i jak mówi jej rzecznik - Krzysztof Bukowiecki - na ten moment nikomu nie postawiono zarzutów. Te mogą się pojawić, kiedy prokuratorzy dostaną opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej.

Biegli powinni już swoją pracę kończyć. Śledczy liczą, że uda się dzięki temu odpowiedzieć na pytania czy kobiety leczone były prawidłowo i czy wszystkie procedury - na każdym etapie opieki medycznej - były zachowane.

Wcześniej przesłuchano już personel medyczny, zabezpieczono też dokumentację leczenia i chorób kobiet.

Do tragedii doszło latem 2020 roku.

28 - latka zmarła w szpitalu w Ostrowie, wcześniej była leczona w szpitalu w Ostrzeszowie, była w 17 - stym tygodniu ciąży.

35- latka zmarła w szpitalu w Ostrzeszowie. Wcześniej była w nim wielokrotnie leczona.

Jak zachęcić kobiety do badań?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE