ambulans

i

Autor: pixabay

Dlaczego zmarły 28 i 35 - latka? Kluczowe będą opinie biegłych

2021-02-12 12:54

Prokuratura właśnie powołuje biegłych z zakresu medycyny sądowej. Od ich opinii zależeć będą losy śledztw. Na eska.pl wracamy do spraw śmierci dwóch młodych kobiet, które zmarły po tym, jak leczone były m.in. w szpitalu w Ostrzeszowie. Do obu tragedii doszło w sierpniu ubiegłego roku. Kobiety miały 28 i 35 lat. Młodsza była w ciąży. Śledztwa dotyczą błędów medycznych, dlatego przejęła je Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Jak informuje RADIO ESKA - Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi, śledztwa - na obecnym etapie -  prowadzone są w sprawie ewentualnych błędów medycznych, a nie przeciwko konkretnym osobom. W obu przypadkach prokuratura ma już szczegółowe wyniki sekcji zwłok, których nie chce jednak ujawniać.

Przesłuchano też świadków i zabezpieczono dokumentację medyczną. Teraz trafi ona do biegłych z zakresu medycyny, którzy pomogą ustalić dokładne okoliczności tych tragedii. Mają odpowiedzieć na m.in. pytania czy wszystkie procedury medyczne zostały zachowane i czy kobiety leczone były prawidłowo. Dopiero po tych opiniach będzie można mówić o ewentualnych zarzutach.

28 - latka zmarła już w szpitalu w Ostrowie, wcześniej była leczona w szpitalu w Ostrzeszowie, była w 17 tygodniu ciąży.

35 - latka zmarła w szpitalu w Ostrzeszowie. Wcześniej była w nim wielokrotnie leczona.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza na spacery przez cały tydzień
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE