szynka

i

Autor: pixabay.com

Chciał dać policjantom łapówkę - zaoferował... wyroby ze świniobicia

2021-11-22 12:41

Dużą sumę pieniędzy oraz... wyroby ze świniobicia. To miała być łapówka dla policjantów. W Trzebieniu, w powiecie kępińskim mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla. 37-kierujący był pijany, a dodatkowo jego auto nie miało ważnego OC i przeglądu. Mężczyzna chciał uniknąć kłopotów i zaoferował łapówkę. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Mundurowi w Trzebieniu w powiecie kępińskim do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę Opla. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem pokazało ponad 1,5 promila. Dodatkowo Opel nie miał ważnego przeglądu oraz wykupionego ubezpieczenia. 37-latek wpadł na pomysł, by przekupić policjantów, by ci dalej go puścili. Zaoferował pieniądze i wyroby garmażeryjne ze świni. Mundurowi nie dali się namówić.

Mężczyzna „próbując się ratować” zaoferował policjantom dużą sumę pieniędzy oraz obiecał dostarczyć wyroby garmażeryjne z tak zwanego „świniobicia” w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych. Kierujący swoją propozycją popełnił jeszcze poważniejsze przestępstwo i trafił do policyjnego aresztu.

Informuje Komenda Policji w Kępnie. 

Za kierowanie po alkoholu 37-latkowi grożą 2 lata więzienia, a za próbę wręczenia łapówki - kara nawet 10 lat.

Źródło: Chciał dać policjantom łapówkę - zaoferował... wyroby ze świniobicia