szczepienia

i

Autor: fot. Unsplash, ilustracyjne

Blisko 50% mieszkańców Kalisza zaszczepionych w pełni. W regionie lepiej

2021-08-27 13:00

49,7% mieszkańców Kalisza w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Przyrost w stosunku do ubiegłego tygodnia jest niewielki, bo o 0,6%. W Ostrowie Wielkopolskim, Jarocinie czy Kępnie już przeszło połowa mieszkańców przyjęła pełną szczepionkę.

Do 27 sierpnia 49,7% mieszkańców Kalisza przyjęło pełną szczepionkę w jednej lub dwu dawkach.

W powiecie kaliskim najlepiej wypada gmina Stawiszyn. Tam w pełni zaszczepionych jest 46,1% mieszkańców. Najgorzej pod tym względem jest w Brzezinach, w tej gminie pełną szczepionkę przyjęło jak dotąd tylko 31,6% mieszkańców. To także najgorszy wynik w całym województwie wielkopolskim.

W Ostrowie Wielkopolskim 51,5% mieszkańców jest zaszczepionych w pełni. To też najlepszy wynik w powiecie ostrowskim. Najgorzej jest w Sieroszewicach. Tam zaszczepionych w pełni jest zaledwie 36,3% mieszkańców.

W powiecie ostrzeszowskim prym wiedzie Mikstat43,6%. W samym Ostrzeszowie pełną szczepionkę przyjęło 42,8% mieszkańców. Listę w tym powiecie zamykają Kraszewice38,4%.

Ponad połowa mieszkańców zaszczepiona jest także w Kępnie, to obecnie 51,2% i wynik najlepszy w powiecie kępińskim. Ostatnia jest gmina Perzów40,2%.

Najwyższy odsetek osób zaszczepionych w pełni w województwie ma Poznań - tam pełną szczepionkę przyjęło 64,5% mieszkańców miasta. Pod tym względem stolica Wielkopolski zajmuje trzecie miejsce w kraju, za Podkową Leśną (66,5%) i Warszawą (65,3%).

Źródło: Blisko 50% mieszkańców Kalisza zaszczepionych w pełni. W regionie lepiej