polcija

i

Autor: pixabay

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Policja zapowiada liczne wakacyjne akcje!

2023-06-30 12:55

Spokojny początek wakacji na drogach powiatu ostrowskiego. Choć nie brakuje pijanych kierowców czy tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości. Policja zapowiada liczne kontrole i egzekwowanie prawa. Dla piratów drogowych litości nie będzie.

Kontrole kaskadowe, kontrole z dronem i codzienna praca drogówki. Na czas "zmiany turnusów" więcej patroli. I brak litości dla tych, którzy prawo łamią.

Policja w Ostrowie wakacji nie ma. Bo choć codzienny ruch jest faktycznie mniejszy niż poza latem, to jednak ciągle dużo dzieje się na drogach.

Na szczęście ( i niech tak zostanie ) w powiecie ostrowskim od początku wakacji nie było śmiertelnego wypadku. To jednak takich w całej Polsce było już blisko 30.

Zginęło w nich 5 osób.

Stąd liczne akcje i kontrole. Jak chociażby dziś - w piątek 30 czerwca - kaskadowa kontrola prędkości na drogach w powiecie.

Na razie jest dość spokojnie. Ale dziś prowadzimy kaskadowe pomiary prędkości, co oznacza, że można spodziewać się większej liczby patroli - i to w bliskim czasie i odległościach - mówi nam szef policji w Ostrowie Piotr Wilkowski. - Często jest tak, że kierowca zwalnia widząc policję, ale już za chwilę znów przyspiesza, przekraczając dozwoloną prędkość. A jak wiadomo prędkość powoduje najgorsze skutki wypadków drogowych.

W planach są także kontrole przy pomocy drona. Taki sprzęt posiada Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i to ona dysponuje go w teren. Wiele jednak zależy od pogody, bo jak na przykład pada to sprzęt ten się nie sprawdza. Ale jeśli pogoda jest właściwa to taki dron nie tylko pokaże kto jedzie za szybko, ale także na przykład kto nie ma zapiętych pasów czy zamiast na drogę patrzy w telefon.

Statystki policyjne pokazują jasno - chwila naszej nieuwagi, brak koncentracji czy po prostu brawura, żeby nie powiedzieć "głupota" - wystarczą by doszło do tragedii.

Jak co roku policja na czas wakacji prezentuje mapę wypadków drogowych. Od nas zależy czy zostanie ona zapełniona.

Gdzie wybrać się na wakacje? Ten QUIZ pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytanie!

Pytanie 1 z 5
Czy wolisz aktywnie spędzać czas, czy może preferujesz leniwy odpoczynek?