Zima w Toruniu

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska

Bestia ze wschodu: Czeka nas atak zimy? Specjaliści wyjaśniają! [SZCZEGÓŁY]

2021-01-04 15:17

Coraz więcej informacji dotyczących “bestii ze wschodu”, czyli styczniowym ataku zimy pojawia się w internecie. Specjaliści co do tych prognoz podchodzą jednak z ostrożnością. Dlaczego? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

“Bestia ze wschodu nadchodzi”, “Atak zimy przed nami” czy “Zima stulecia zaatakuje Polskę” - takich nagłówków w internecie w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej. Chodzi o prognozy czeskiego naukowca, który twierdzi, że powietrze znad Syberii może przyjść nad większą część Europy już w połowie stycznia. W Polsce najgorzej sytuacja ma wyglądać w górach, gdzie temperatury mogą spaść nawet poniżej -30 stopni Celsjusza, a na drogach może pojawić się nawet 40 centymetrów śniegu. Oczywiście w innych regionach Polski również ma zrobić się zimowo, ale nie mają być już to tak skrajne wartości na termometrach. Wiele osób jednak nie wierzy w te prognozy. 

Ukradł 4 kredki z przedszkola

Łowcy burz z Wielkopolski, którzy zjawiskami meteorologicznymi zajmują się od lat radzą, by do takich prognoz podchodzić z ostrożnością.

UWAGA !!! PRZESTRZEGAMY PRZED BESTIA ZE WSCHODU.

Internet zalewa wiele artykulow o BESTI ZE WSCHODU. Pojawiaja sie informacje o temperaturach -20/-30°C oraz o olbrzymich opadach sniegu. 

Wszystko ma nastapic po 15/16 stycznia.

A teraz fakty:

-modele widza taki scenariusz , jednak swieta tez mialy byc mrozne i biale w prognozach 10 grudnia.

-oczywiscie jest to mozliwe ze wzgledu na anomalie ciepla w stratosferze i mozliwe zachwianie wiru polarnego. Jednak nie wiadomo w ktorym miejscu na calej polkuli polnocnej dokladnie to nastapi. 

-fani zimy moga trzymac kciuki , bo szanse rosna. Jednak nikt nie jest pewnien takiego scenariusza. Wiecej bedzie mozna przewidziec chociaz jeden tydzien wczesniej a nie trzy ?

piszą łowcy burz w swoich mediach społecznościowych. 

QUIZ. Szalony rok 2020. Czy to się wydarzyło naprawdę? Tylko odpowiedzi "Tak" lub "Nie"

Pytanie 1 z 14
Czy pierwsza fala globalnej pandemii koronawirusa wybuchła w chińskiej prowincji Henan?
Źródło: Bestia ze wschodu: Czeka nas atak zimy? Specjaliści wyjaśniają! [SZCZEGÓŁY]