brzozowa

i

Autor: um ostrów

Miasto

Bankowe i Wrocławska - dwa ronda w budowie

2023-07-25 14:37

To jedno z najtrudniejszych skrzyżowań w mieście. Budowa ronda w tym miejscu ma ułatwić ruch, również na drodze krajowej. Trwają prace na skrzyżowaniu Wrocławskiej, Brzozowej i Sadowej. Ale to nie koniec utrudnień

Budowa ronda ma kosztować prawie 4 miliony złotych, z czego większość to dotacja pozyskana przez miasto. Sama wrocławska jest przejezdna, ale nie ma do niej wjazdu z Brzozowej i Sadowej. Zgodnie z umową prace w tym miejscu miały potrwać do stycznia przyszłego roku, ale już wiadomo, że zakończą się dużo szybciej, jesienią.

 Prace drogowe są w toku i idą zgodnie z planem. Obecnie ustawiany jest krawężnik i wykonano już część podbudowy pod ścieżki rowerowe. Na ukończeniu jest także przebudowa kolizji dróg - mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

brzoowa

i

Autor: platformazakupowa.pl

Powstanie nie tylko rondo, ale będą poszerzone też wloty z ulic. Powstanie też odcinek ścieżki rowerowej, która pobiegnie od ronda i ulicy Sadowej do wiaduktu w ciągu ulicy Wrocławskiej. Na czas prac ulica Wrocławska zostanie przejezdna, z wyłączeniem 1-2 dni na położenie asfaltu. Natomiast jeszcze w sierpniu rozpoczną się prace przy przebudowie ronda bankowego.