brzozowa

i

Autor: um ostrów

Miasto

Bankowe i Wrocławska - dwa ronda w budowie

2023-07-25 14:37

To jedno z najtrudniejszych skrzyżowań w mieście. Budowa ronda w tym miejscu ma ułatwić ruch, również na drodze krajowej. Trwają prace na skrzyżowaniu Wrocławskiej, Brzozowej i Sadowej. Ale to nie koniec utrudnień

Budowa ronda ma kosztować prawie 4 miliony złotych, z czego większość to dotacja pozyskana przez miasto. Sama wrocławska jest przejezdna, ale nie ma do niej wjazdu z Brzozowej i Sadowej. Zgodnie z umową prace w tym miejscu miały potrwać do stycznia przyszłego roku, ale już wiadomo, że zakończą się dużo szybciej, jesienią.

 Prace drogowe są w toku i idą zgodnie z planem. Obecnie ustawiany jest krawężnik i wykonano już część podbudowy pod ścieżki rowerowe. Na ukończeniu jest także przebudowa kolizji dróg - mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

brzoowa

i

Autor: platformazakupowa.pl

Powstanie nie tylko rondo, ale będą poszerzone też wloty z ulic. Powstanie też odcinek ścieżki rowerowej, która pobiegnie od ronda i ulicy Sadowej do wiaduktu w ciągu ulicy Wrocławskiej. Na czas prac ulica Wrocławska zostanie przejezdna, z wyłączeniem 1-2 dni na położenie asfaltu. Natomiast jeszcze w sierpniu rozpoczną się prace przy przebudowie ronda bankowego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE