Ostrovia przegrywa ze Startem

i

Autor: TŻ Ostrovia / mat. prasowe

Arged Malesa Ostrów przegrywa w Gnieźnie! Bonus jedzie do Ostrowa

2021-08-02 19:50

W meczu Aforti Start Gniezno - Arged Malesa Ostrów górą gospodarze, którzy wygrali 50 do 40. Taki wynik oznacza, że punkt bonusowy za lepszy wynik w dwumeczu zgarniają jednak podopieczni trenera Mariusza Staszewskiego. Żużlowa Ostrovia przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej jest już pewna awansu do fazy play-off na torach eWinner 1. Ligi żużlowej.

W poniedziałkowe późne popołudnie na torze w Gnieźnie triumfowali gospodarze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 50 do 40. Najwięcej punktów zdobył Timo Lahti - 13. 12 "oczek" dołożył Oskar Fajfer, a po 11 zdobyli Peter Kildemand, Frederik Jakobsen i Patrick Hansen. Ten ostatni był tym samym najskuteczniejszym zawodnikiem Arged Malesy Ostrów w tym spotkaniu.

Nieco słabiej tym razem spisali się krajowi liderzy ostrowskiego zespołu. Grzegorz Walasek zdobył 5 a Tomasz Gapiński 7 punktów. Oliver Berntzon wywalczył na torze 6 "oczek". Daniel Kaczmarek, który jechał pod nieobecność Nicolaia Klindta, przywiózł 2 punkty. Solidnie spisali się juniorzy: Sebastian Szostak - 5, Jakub Poczta - 4 punkty.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Arged Malesa Ostrów na własnym torze podejmie Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Póki co zespół z Ostrowa jest na 3 miejscu w lidze, ale ta pozycja może jeszcze ulec zmianie przed kluczową fazą rozgrywek. Medialnie ostrowski zespół wspiera Radio ESKA.

Stephane Antiga: Polska jest faworytem meczu z Francją