wojciechy

i

Autor: powiat ostrowski/fb

nagrody samorządowe

"Ambasadorzy powiatu" nagrodzeni. Starosta "rozdał" WOJCIECHY

2023-06-16 12:23

Wojciechy po raz szósty w Ostrowie! To nagroda starosty powiatu ostrowskiego dla tych, którzy przez swoją pracę i osiągnięcia - stali się ambasadorami regionu. Nagroda jest wyjątkowa, przyznawana raz na dwa lata.

W tym roku w tym elitarnym gronie znaleźli się m.in. były starosta ostrowski Włodzimierz Jędrzejak, znakomity trener lekkoatletów Marek Walczak, i kardiolog, szef oddziału kardiologicznego w szpitalu w Ostrowie Janusz Tarchalski.

To piękne wyróżnienie. Dla mnie wyjątkowe - bo właśnie mija 40 lat mojej pracy lekarskiej  i 10 - szefowania oddziałowi kardiologicznemu w Ostrowie, więc tym bardziej się cieszę. Mam tylko nadzieję, że nie wynika to z tego, że leczę lub leczyłem osoby, które mogły mieć na wpływ na to, komu nagrody będą wręczone. Oczywiście żartuje :), ale już wiem, gdzie statuetka stanie - w moim szpitalnym gabinecie, bo też tak sobie myślę, że to nagroda dla całego mojego zespołu - mówi Janusz Tarchalski.

Wojciechy przyznane są od 12 lat. Co dwa lata. W ośmiu kategoriach.

- Zawsze jest to trudny wybór - mówi starosta Paweł Rajski.

Co dwa lata - celowo tak, bo zależy nam na randze tego wyróżnienia - nagradzamy wybitne - naszym zdaniem - osoby. Wybór zawsze jest trudny, bo - na szczęście - pracowitych i ciekawych ludzi w powiecie nie brakuje. Jednak selekcja być musi i dlatego w tym roku takie a nie inne wybory. Ja jestem dumny, że to właśnie ja mogę te nagrody wręczać.

Uroczysta Gala odbyła się w odremontowanym Pałacu Lipskich w Lewkowie. Nieprzypadkowo. Bo właśnie patron nagrody starosty Wojciech Lipski był pierwszym starostą w Polsce po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.

wojciechy

i

Autor: powiat ostrowski/fb

LISTA LAUREATÓW:

Kategoria Gospodarka

- Za wielki rzemieślniczy kunszt, za ponad 50 lat działalności na rzecz rozwoju firmy, za umiejętne czerpanie z tradycji i stworzenie podwalin do dynamicznego rozwoju obecnej firmy Nagrodę Starosty Ostrowskiego Wojciecha 2023 otrzymali Maria i Marek Burkietowicz z Odolanowa twórcy obecnej firmy Wiązary Burkietowicz.

- Za determinację w realizacji ambitnych strategii, za wizję rozwoju, która potrafi przekraczać granice krajów, a nawet kontynentów, za stworzenie rozpoznawalnych w kraju i na świecie marek nagrodę Starosty Ostrowskiego Wojciecha 2023 otrzymała Grupa Com40.

Kategoria Społeczeństwo

- Za ponad 30 lat pracy na rzecz kardiologii regionu, za stworzenie w ostrowskim szpitalu liczącej się na mapie regionu placówki kardiologicznej, za lekarski profesjonalizm i ludzką empatię, Nagrodę Starosty Ostrowskiego Wojciecha 2023 otrzymał człowiek z sercem i lekarz od serca dr n. med. Janusz Tarchalski.

Kategoria Kultura

- W roku 40–lecia działalności zawodowej. Za przebogaty literacki dorobek, za rzetelność i profesjonalizm, za kulturę słowa pisanego Nagrodę Starosty Ostrowskiego Wojciecha 2023 otrzymał człowiek pióra Witold Banach.

Kategoria Rolnictwo

- Za umiejętne połączeni tradycji z nowoczesnością, sprawne poruszanie po wymagającym rynku produktów regionalnych Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2023 otrzymał właściciel gospodarstwa rolnego w Psarach państwo Bogumiła i Wiesław Wojtczakowie.

Kategoria Nauka i Edukacja

- Za wyjątkową skrupulatność i rzetelność w odkrywaniu przeszłości, za zasługi w budowaniu lokalnej tożsamości gminy oraz powiatu Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2023 otrzymał Jerzy Wojtczak.

Kategoria Sport

- Za niezliczone sportowe sukcesy, zbudowanie marki ostrowskiej lekkiej atletyki, za pokazywanie że pasja połączona z ciężkim treningiem są najlepszą drogą do sukcesu Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2023 otrzymali: Marek Walczak i Michał Walczak.

Kategoria Specjalna

- W przededniu jubileuszu 25-lecia działalności odrodzonych powiatów, za działalność na rzecz Powiatu Ostrowskiego Nagrodę Starosty Ostrowskiego WOJCIECHA 2023 otrzymał Starosta Ostrowski w latach 2002-2010 Włodzimierz Jędrzejak.

Quiz. Jak dobrze pamiętasz największe polskie przeboje weselne z czasów PRL?

Pytanie 1 z 10
„Biały miś” jest jedną z legendarnych polskich piosenek, która od czasów PRL-u jest nieodłącznym elementem każdego wesela. Pochodzenie tego utworu jest do dzisiaj owiane tajemnicą. Kto jest uznawany za autora tego niekwestionowanego przeboju?