lato wakacje

i

Autor: fot. ZUS Wielkopolska

300 tysięcy bonów turystycznych aktywowanych w Wielkopolsce

2021-08-27 11:01

300 tysięcy bonów turystycznych aktywowanych w Wielkopolsce, na ponad 260 milionów zł. To 70% wszystkich bonów, jakie przysługują mieszkańcom Wielkopolski. Zainteresowanie znacznie wzrosło latem.

Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że jeszcze w maju wielkopolanie aktywowali 152 tysiące bonów. Obecnie jest ich już 300 tysięcy.

– Świadczenie w formie bonu turystycznego przyznawane jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnościami, rodzice dostaną dodatkowy bon, o takiej samej wysokości, tj. 500 zł

– mówi Marlena Nowicka, rzeczniczka ZUS w Wielkkopolsce.

Bonem można zapłacić za nocleg w hotelu, wydarzenia turystyczne – tylko w Polsce. Tego świadczenia nie można wymienić na gotówkę.

Bony można wykorzystać do 31 marca 2022 roku.

Źródło: 300 tysięcy bonów turystycznych aktywowanych w Wielkopolsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE