coronawirus

i

Autor: BŹ

20 tysięcy mieszkańców powiatu ostrowskiego zaszczepionych przeciw COVID - 19 [POSŁUCHAJ]

2021-04-01 14:58

20 tysięcy mieszkańców powiatu ostrowskiego zaszczepionych przeciw COVID -19. W tym - ponad 6 tysięcy - dwoma dawkami. ​ Wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. To przede wszystkim osoby z grup wyznaczonych przez resort. Na terenie powiatu szczepionka podawana jest obecnie w 14 punktach. Po świętach wielkanocnych Narodowy Program Szczepień ma przyspieszyć i tych miejsc ma być więcej.

10 tysięcy osób, a więc połowę wszystkich - zaszczepiono w szpitalu w Ostrowie. Tu znajduje się główny punkt podawana preparatu.

- Opóźnienia się zdarzają ale większych zakłóceń nie ma - mówi Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Szczepimy "pełną parą". Bez większych zakłóceń. Choć zdarzają się opóźnienia w dostawie preparatu, najczęściej jednodniowe. Ale mamy tak opracowany system, że nie wybija nas to z rytmu. Punkt znajduje się w budynku przychodni. Są dwa miejsca do podawania preparatu. Jeśli trzeba uruchamiamy trzecie.

Szczepimy na miejscu. Tylko w przypadku akcji szczepienia nauczycieli - przenieśliśmy się do hali Arena. Tam wyszczepiliśmy ponad 1,5 tysiąca osób.

Szczepimy wszystkimi trzema preparatami. Nie ma większych dolegliwości po ich podaniu.

Akcja przebiega sprawnie - mówi Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie

Zgodnie z danymi inspekcji sanitarnej w Ostrowie - od początku pandemii w powiecie ostrowskim koronawirusem zaraziło się blisko 9 tysięcy osób.

To osoby zapisane w systemie. Do tego należy dodać co najmniej drugie tyle, których w systemie nie ma.

Raport z Anteny 01.04