szpital ostrów

i

Autor: BŹ

14 milionów już jest. Ale potrzeba jeszcze 6 - by inwestycja ruszyła! Będzie nowy blok operacyjny w szpitalu w Ostrowie!

2021-01-07 15:21

6 milionów złotych potrzebne od zaraz. Powiat ostrowski szuka pieniędzy na wkład własny kosztów budowy nowoczesnego bloku operacyjnego w szpitalu w Ostrowie. Pod koniec ubiegłego roku szpital dostał na ten cel 14 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ale koszt prac jest o 6 milionów wyższy. Teraz trzeba znaleźć te pieniądze, bo inwestycja musi ruszyć wkrótce. Plan jest taki, by została przeprowadzona jeszcze w tym roku. [POSŁUCHAJ]

Samorząd, któremu ZZOZ podlega, nie chce zaciągać kredytów.

Pieniędzy szuka we własnym budżecie - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Te pieniądze muszą się w budżecie znaleźć. I liczę, że tak będzie. Trzeba będzie dokonać pewnych przesunięć. Ale tutaj gra toczy się o wielką stawkę. Lekarze ostrowskiego szpitala zasługują na nowoczesny blok operacyjny. I  już nie mogą się go doczekać. Tym bardziej, że obecny jest dopuszczony do użytkowania ale i tak wymagałby remontów.

Projekt już jest. Zależy nam by cała inwestycja została przeprowadzona w tym roku. Bo kto szybko buduje, buduje tanio. A to też nie jest bez znaczenia.

Chceny, by blok powstał w tym roku - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski

Sesja budżetowa powiatu ostrowskiego zaplanowana jest na przyszły tydzień. I wtedy dowiemy się, jaki montaż finansowy zostanie zastosowany w przypadku tej inwestycji.

Sam blok operacyjny powstanie na najwyższej kondygnacji nowego skrzydła szpitala w Ostrowie. Będzie miał pięć sal operacyjnych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął szczepienia przeciw COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE