spalony samochód

i

Autor: KWP Poznań

Zostali spaleni żywcem! Policyjne ARCHIWUM X wraca do sprawy z 2004 roku!

2022-07-18 9:58

To było zabójstwo. Nie wypadek. Policjanci z poznańskiego ARCHIWUM X wracają do sprawy z 2004 roku. Wtedy zimą w JAMNICACH pod Kaliszem znaleziono spalony samochód a w nim ​dwa zwęglone ciała. Pierwsze ustalenia wskazywały, że był to nieszczęśliwy wypadek.

W lutym 2004 roku na leśnej drodze w miejscowości Jamnice koło Brzezin w powiecie kaliskim spacerowicz natknął się na całkowicie spaloną skodę faworyt. Auto nie było puste. W środku były zwęglone ciała dwóch osób.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą szybko ustalili, że był to producent palet i jego żona. Mieszkali zaledwie trzy kilometry dalej w miejscowości Włocin Kolonia, na terenie powiatu sieradzkiego.

Z początku pojawiła się teza, że był to nieszczęśliwy wypadek. ALE dziś policja ma inną wiedzę i jest przekonana, że było to zabójstwo.

Policjanci z Archiwum X szczegółowo przeanalizowali całą sprawę. Drobiazgowo zapoznali się z opiniami biegłych. Na tej podstawie przyjęli wersję, że ktoś mógł mieć motyw żeby zamordować Zdzisława i Halinę Bachor - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Komendy Policji. - Samochód stał na leśnej drodze. Biegli nie stwierdzili żadnych uszkodzeń albo zwarcia instalacji elektrycznej, które mogły spowodować pożar. Doszli jednak do zaskakujących wniosków, że szyby auta były opuszczone, pożar wybuchł w przedniej części kabiny. Stwierdzili także, że do podpalenia mogła być użyta substancja łatwopalna. Ustalono również że jedna z ofiar w chwili pożaru jeszcze żyła.

Wiadomo, że dzień przez znalezieniem ich ciał, małżeństwo wyjechało z domu do znajomych. Ale nigdy tam nie dotarło.

Ktokolwiek może pomóc - proszony jest o kontakt z policją, najlepiej z ARCHIWUM X w Poznaniu :  archiwum.x@po.policja.gov.pl, lub tel. 572 900 236.

spalony samochód

i

Autor: KWP Poznań

QUIZ: Kultowe przedmioty PRL cześć 2! Te klasyki powróciły. Znasz je?

Pytanie 1 z 10
Patentowa zatyczka do gumowego węża w pralce "Frania:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE