areszt

i

Autor: BŹ

Zawsze na służbie. Funkcjonariusz ostrowskiego aresztu zatrzymał pijanego kierowcę

2022-06-27 7:18

Mundur i służba zawsze " w głowie". Dlatego nawet po pracy funkcjonariusze czy policji, czy straży pożarnej, czy wreszcie służby więziennej - reagują na niebezpieczne sytuacje. I tak było w Ostrowie. Pijanego kierowcę zatrzymał wracający do domu w nocy funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Ostrowie. Co ciekawe, zatrzymany mężczyzna, nie dość że pijany, to już z policyjną kartoteką. Więc pewnie niedługo panowie znów się spotkają po różnych stronach krat.

Funkcjonariusz Robert Zarzecki wracał w nocy z rodzinnego spotkania. I na ulicy Gorzyckiej w Ostrowie na środku ulicy zauważył fragmenty ogrodzenia. Więc się zatrzymał, by je sprzątnąć, bo mogły być zagrożeniem dla innych kierowców. I wtedy okazało się, że niedaleko stoi samochód z wyraźnymi śladami kolizji.

Przy nim stało dwóch mężczyzn. Jeden tłumaczył, że pies wybiegł na drogę i stąd uszkodzenie. Ale żadnego psa nie było.

Kiedy podszedłem bliżej, kierowca zaczął się tłumaczyć i mówić, że nic się nie stało, że mogę odjechać - mówi Esce Robert Zarzecki. - Kierowca wyglądał na osobę pijaną. I faktycznie spytałem go, czy jest pijany. Ten odpowiedział, że jest ale to nie moja sprawa. I zaczął uciekać. Więc zacząłem go gonić. Kiedy go zatrzymałem zrobił się agresywny, więc musiałem go obezwładnić. W pracy mamy takie doświadczenie, więc nie było to trudne, choć mężczyzna stawiał opór. A potem przyjechała policja, którą zawiadomiła moja żona, która była ze mną w samochodzie.

Na miejscu też pojawił się strażak z ostrowskiej strażnicy, który również akurat tamtędy przejeżdżał. Ale jego pomoc już nie była potrzebna. Poczekał jednak razem ze strażnikiem więziennym do przyjazdu policji.

Jak się okazało, 29 - latek, który został zatrzymany, ma do odsiedzenia rok więzienia. Zresztą wcześniej także już był zatrzymywany.

Teraz zajmie się nim policja i prokuratura.

Nie jest to pierwsze takie zatrzymanie "po służbie". Mundurowi nie tylko zatrzymują nietrzeźwych kierowców, ale też pomagają, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jedynie połowa z was zdoła zdobyć 5/10!

Pytanie 1 z 10
Który wodospad w Polsce jest największy?