bankowe

i

Autor: um ostrów

Komunikacja

Zaczyna się - uwaga na Rondzie Bankowym

2023-11-16 6:33

Prace na Rondzie Bankowym w Ostrowie wchodzą w główną fazę. Przez ostatnie tygodnie modernizacja obejmowała głównie sam Park Kilińskiego oraz pobocza, teraz zaczyna się już na samej drodze. Od środy zamknięty jest już jeden pas ruchu od ulicy Wrocławskiej.

To oznacza, że cała komunikacja musi zmieścić się na drugiej dwupasmówce.

Jest to oczywiście newralgiczny komunikacyjnie punkt miasta- mówi szef Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Wieruchowski. - Zakładamy, że większość prac będzie się odbywała przy zachowaniu przejezdności przez to skrzyżowaniu. Choć oczywiście nie w takiej skali i formule, jak jesteśmy przyzwyczajeni. W tym miejscu powstanie rondo turbinowe. To rozwiązanie oznacza, że wjeżdżając na rondo wybieramy kierunek, w którym chcemy się poruszać i ono będzie nas prowadzić wydzielonym pasem. Chodzi o to, by zmniejszyć liczbę miejsc kolizyjnych. Po podjęciu decyzji o kierunku jazdy nie ma sytuacji, że przecinają się inne relacje.

Prace na Bankowym potrwają do przyszłego roku. Koszt to ponad 10 milionów złotych, z których ponad 90 procent stanowi dofinansowanie z funduszy rządowych.