mapping kalisz bitwa warszawska

i

Autor: fot. organizatorzy

Wyjątkowy pokaz w Kaliszu. Lekcja historii w nowoczesnej formie

2021-08-13 9:17

Nie na ekranie, a na fasadzie ratusza w Kaliszu zobaczymy pokaz filmowy poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920. Na najbliższy weekend zaplanowano trzy takie projekcje mappingu.

Na wspólną podróż w czasie w nowoczesnej formie mappingu zaprasza fundacja Polska Jutra. Pierwszy pokaz już w piątek, 13 sierpnia.

– Cud nad Wisłą na zawsze zmienił bieg polskiej historii, a nawet Europy. Czy to był cud, czy geniusz Marszałka Piłsudskiego? Jaką rolę w tej całej historii odgrywał Kalisz? Czy już wtedy wykorzystywano fake newsy?

– informuje fundacja Polska Jutra.

Pokazy będą miały miejsce w 101. rocznicę wydarzenia, od 13 do 15 sierpnia, na Głównym Rynku. Film trwa około 10 min i będzie wyświetlany od 20:45-22:00 (wyjątkowo w sobotę będzie tylko jeden pokaz, przed Kinem Letnim).

– Mapping to oświetlanie wybranych elementów danego obiektu, za pomocą światła projektora, przygotowaną wcześniej animacją. Ta nowatorska technika projekcyjna wykorzystuje jako ekran fasady budynków

– dodaje Urząd Miasta Kalisza.

Mieszkańcy znają i pamiętają takie projekcie z okazji innych wydarzeń. Multimedialny pokaz z mappingiem zorganizowano m.in. z okazji 100. rocznicy zburzenia Kalisza, w 2014 roku.

Źródło: Wyjątkowy pokaz w Kaliszu. Lekcja historii w nowoczesnej formie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE