stary cmentarz

i

Autor: BŹ

bezpieczeństwo

Wszystkich Świętych. Pilnujmy torebek na cmentarzach

2023-10-26 8:43

Pilnujmy torebek, nie bierzmy na cmentarze wartościowych przedmiotów - apeluje tuż przed 1 listopada policja. Czas porządków na grobach - to czas wzmożonej aktywności złodziei. Nie dajmy się okraść.

Czas na porządki na grobach bliskich przed Wszystkimi Świętymi. A dla złodziei to czas żniw. Cmentarne kradzieże w okolicy 1 listopada to pewna już - smutna- tradycja.

Skupienie na czyszczeniu nagrobków powoduje, że często zapominamy o - na przykład torebce. A zostawiona bez opieki - staje się łatwym łupem.

Dlatego policja apeluje o to, by pilnować swoich rzeczy podczas wizyt na cmentarzach. A najlepiej być przy grobach w kilka osób.

Jadąc na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą większej gotówki, nie zabierajmy cennej biżuterii. Nie zostawiajmy też w samochodach, na widoku, jakiś cennych przedmiotów. Czyszcząc groby nie zostawiajmy torebki bez opieki. Nie wieszajmy, nie kładźmy jej na przykład na drugim grobie, bo to dla złodzieja okazja niemal idealna. Uważajmy też na to, co dzieje się na cmentarzu. Bądźmy czujni. Ostrożność też się przyda na drogach, czy na parkingach. W roztargnieniu czy pośpiechu nie jest trudno o stłuczkę, czy porysowanie samochodu.

Mówi Małgorzata Michaś, rzecznik komendy policji w Ostrowie Wielkopolskim.

A Wszystkich Świętych to także wzmożone kontrole na drogach i liczne zmiany w organizacji ruchu.

Warto być czujnym.

Halloween - którą ze strasznych postaci jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jak najchętniej spędzasz czas w Halloween?