robił zakupy skradzioną karta bankomatową

i

Autor: KPP Augustów zdjęcie poglądowe

Wielkopolska: Większość seniorów ma konto bankowe! To ponad PÓŁ MILIONA OSÓB!

2021-03-23 18:00

Coraz więcej seniorów posiada konto w banku. Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wielkopolsce przekazują już 75 procent świadczeń emerytalno-rentowych na rachunki osobiste. Nad obawą przed nowymi technologiami zaczynają przeważać korzyści, wygoda i przede wszystkim bezpieczeństwo korzystania z konta. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Emerytury, renty i inne świadczenia w większości wypłacane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przy ubieganiu się o takie świadczenie można wybrać, w jaki sposób pieniądze mają do nas trafić. Pierwsza opcja to doręczenie pieniędzy przez listonosza pod wskazany adres. Drugim rozwiązaniem jest przelew bankowy. Dzięki niemu pieniądze trafiają do nas szybciej. I jak się okazuje coraz więcej seniorów w Wielkopolsce posiada już konto bankowe. 

Liczby mówią same za siebie. Z 755 tys. osób pobierający świadczenia z ZUS w Wielkopolsce, już 566 tys. otrzymuje je na rachunek bankowy. Pozostali co miesiąc oczekują listonosza. Wskaźnik ubankowienia seniorów cały czas rośnie, pięć lat temu wskaźnik w naszym województwie wynosił zaledwie 67 procent, czyli wzrósł o 8 punktów procentowych. W Wielkopolsce ZUS przekazuje bowiem 75 procent świadczeń na rachunki osobiste

informuje Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. 

Raport z Anteny 23.03

Mimo, że coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak nadal część klientów ZUS decyduje się na to, aby wypłaty otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez Zakład, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym, jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. W związku z powyższym ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. W ten sposób ZUS chce upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

Chcemy, aby nasi klienci swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych. Nie narażali się na kradzież, oszustwa oraz zakażenie. Wychodząc do sklepu używali karty płatniczej. Rachunek bankowy, szczególnie w czasie pandemii, jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku, pozwala na bezpieczny do nich dostęp 

dodaje Nowicka. 

QUIZ. Czy znasz sławne powiedzenia polskich POLITYKÓW? Te zdania przeszły do historii. 8/10 to MUS!

Pytanie 1 z 10
"Sorry, taki mamy klimat"
Źródło: Wielkopolska: Większość seniorów ma konto bankowe! To ponad PÓŁ MILIONA OSÓB!