burza

i

Autor: pixabay.com

Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW 12.05.2021 - BURZE Z GRADEM! UWAŻAJCIE!

2021-05-12 13:15

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla sporej części województwa Wielkopolskiego. W naszym regionie mogą pojawić się gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Tym razem chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Ostatnie dni w Wielkopolsce upływały pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Niestety, jak to w przypadku takiej pogody bywa nadchodzi jej załamanie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, w którym czytamy, że w większości powiatów w województwie mogą wystąpić gwałtowne zjawiska. Chodzi o burze z gradem i silnie wiejący wiatr. 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami grad

czytamy w ostrzeżeniu IMGW, które dotarło do naszej redakcji. 

Radio Eska Poznań ma swoje... DRZEWO!

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi 85%. Ryzyko więc jest bardzo duże. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 16:00 w środę  do 3:00 nad ranem w czwartek. 

Specjaliści przypominają, żeby z balkonów zdjąć przedmioty, które mogą spaść i wyrządzić krzywdę przechodzącym pieszym lub uszkodzić samochody. Z kolei kierowcom radzimy, by w miarę możliwości unikali parkowania swoich pojazdów pod drzewami. 

QUIZ. Uczestnicy "Hotelu Paradise" nie znali odpowiedzi na te proste pytania. A Ty? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Kto napisał "Ogniem i mieczem"?
Źródło: Wielkopolska: Ostrzeżenie IMGW 12.05.2021 - BURZE Z GRADEM! UWAŻAJCIE!