Omikron - czy szczepionka działa na nowy wariant koronawirusa?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. whitesession /zdjęcie ilustracyjne Omikron - czy szczepionka działa na nowy wariant koronawirusa?

Wielkopolanie niechętnie przyjmują dawki przypominające przeciw COVID-19!

2022-01-05 18:06

Nasz region znajduje się dopiero na 9. miejscu w porównaniu do pozostałych województw.

Z wynikiem niecałych 18 procent zaszczepionej populacji zaszczepionej populacji właśnie tą dawką przypominając, ani przez ostatni tydzień nasz region nie poprawił niestety swojego miejsca, ani tygodniowa i miesięczna dynamika na razie nie wskazuje, by w najbliższym czasie miało się to zmienić

- mówi Mikołaj Woźniak z wielkopolskiego NFZ-tu.

Źle wyglądają też statystyki jeśli chodzi o szczepienia młodzieży do 19 roku życia. Wielu z nich nie przyjęło nawet pierwszej dawki:

W tej chwili pełną dawkę przyjęło nieco ponad 18 procent Wielkopolan w tej grupie. Mimo to plasuje nas to na trzecim miejscu pośród województw w Polsce po Mazowszu i za województwem kujawsko-pomorskim. Tutaj mamy minimalnie lepszą od nich dynamikę szczepień. 

Warto przypomnieć, że w naszym regionie w pełni zaszczepionych na ten moment jest ponad 59 procent mieszkańców. Nadal jest to drugi wynik w skali kraju. Wyprzeda nas tylko województwo mazowieckie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?
Poradnik Zdrowie drżenie mięśni
Źródło: Wielkopolanie niechętnie przyjmują dawki przypominające przeciw COVID-19!