Arged Malesa Ostrów wysoko wygrywa z Wilkami Krosno

i

Autor: Kuba Olejnik

Wielki mecz w Ostrowie! Arged Malesa blisko Ekstraligi

2021-09-27 10:28

Wynikiem 60:30 zakończył się pierwszy mecz finałowy eWinner 1. Ligi żużlowej na Stadionie Miejskim w Ostrowie. Arged Malesa Ostrów przed rewanżem w Krośnie ma solidną zaliczkę i jest bardzo blisko awansu do PGE Ekstraligi!

Arged Malesa Ostrów zrobiła bardzo duży krok w kierunku awansu do PGE Ekstraligi. Podopieczni Mariusza Staszewskiego pokonali wczoraj u siebie Cellfast Wilki Krosno 60:30 i są w dobrej sytuacji przed rewanżem w Krośnie.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w biegu 1 wygrali podwójnie z parą Nicolai Klindt - Oliver Berntzon. Było to pierwsze i ostatnie biegowe zwycięstwo Wilków w niedzielnym meczu w Ostrowie. Później do głosu doszli gospodarze, którzy nie dali szans rywalom.

Straty już w 2 wyścigu dnia odrobił juniorski duet żużlowej Ostrovii. W rozgrywanym na raty starciu triumfował Jakub Krawczyk, a tuż za nim do mety dojechał Sebastian Szostak. Z powtórki biegu za dotknięcie taśmy wykluczony został Kamil Marciniec.

Ostrowianie triumfowali następnie 4:2 oraz 5:1 i przy pierwszej przerwie na równanie toru prowadzili 15:9. Kolejne dwa biegi także padły łupem gospodarzy, którzy powiększyli przewagę do 12 punktów.

Przewaga utrzymywała się do biegu 9. W nim ponownie podwójne zwycięstwo Arged Malesy Ostrów, które gospodarzom zapewnili Tomasz Gapiński i Nicolai Klindt. Tropem kolegów poszli także Patrick Hansen i Oliver Berntzon, a po 10 wyścigach przewaga ostrowskiego zespołu wynosiła już 20 punktów (40:20).

Kolejna seria startów pozwoliła po raz kolejny powiększyć przewagę. W biegach od 11 do 13 gospodarze wygrywali 4:2. Przed biegami nominowanymi Ostrovia miała na swoim koncie już 52 "oczka".

W 14 biegu doszło do kontaktu Grzegorza Walaska z Tobiaszem Musielakiem. Zawodnik Arged Malesy Ostrów został wykluczony z powtórki, którą wygrał Patrick Hansen. Ostatni wyścig dnia to ponownie podwójny sukces biało-czerwonej Ostrovii. Wynik 60:30 daje solidne podstawy, by na rewanż do Krosna jechać po awans.

Najwięcej punktów w całym meczu dla Ostrovii zdobył Tomasz Gapiński - 14. Pozostali zawodnicy także zasługują na słowa uznania: Patrick Hansen 12+1, Oliver Berntzon 11+2, Grzegorz Walasek 8+1, Jakub Krawczyk 7+1, Nicolai Klindt 4+2, Sebastian Szostak 4+1.

W zespole gości najlepiej spisali się: Vaclav Milik 9, Tobiasz Musielak 8+1 i Andrzej Lebiediew 7. Medialnie Arged Malesę Ostrów wspiera Radio ESKA.