Arged Malesa Ostrów wysoko wygrywa z Wilkami Krosno

i

Autor: Kuba Olejnik

Wielki mecz w Ostrowie! Arged Malesa blisko Ekstraligi

2021-09-27 10:28

Wynikiem 60:30 zakończył się pierwszy mecz finałowy eWinner 1. Ligi żużlowej na Stadionie Miejskim w Ostrowie. Arged Malesa Ostrów przed rewanżem w Krośnie ma solidną zaliczkę i jest bardzo blisko awansu do PGE Ekstraligi!

Arged Malesa Ostrów zrobiła bardzo duży krok w kierunku awansu do PGE Ekstraligi. Podopieczni Mariusza Staszewskiego pokonali wczoraj u siebie Cellfast Wilki Krosno 60:30 i są w dobrej sytuacji przed rewanżem w Krośnie.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w biegu 1 wygrali podwójnie z parą Nicolai Klindt - Oliver Berntzon. Było to pierwsze i ostatnie biegowe zwycięstwo Wilków w niedzielnym meczu w Ostrowie. Później do głosu doszli gospodarze, którzy nie dali szans rywalom.

Straty już w 2 wyścigu dnia odrobił juniorski duet żużlowej Ostrovii. W rozgrywanym na raty starciu triumfował Jakub Krawczyk, a tuż za nim do mety dojechał Sebastian Szostak. Z powtórki biegu za dotknięcie taśmy wykluczony został Kamil Marciniec.

Ostrowianie triumfowali następnie 4:2 oraz 5:1 i przy pierwszej przerwie na równanie toru prowadzili 15:9. Kolejne dwa biegi także padły łupem gospodarzy, którzy powiększyli przewagę do 12 punktów.

Przewaga utrzymywała się do biegu 9. W nim ponownie podwójne zwycięstwo Arged Malesy Ostrów, które gospodarzom zapewnili Tomasz Gapiński i Nicolai Klindt. Tropem kolegów poszli także Patrick Hansen i Oliver Berntzon, a po 10 wyścigach przewaga ostrowskiego zespołu wynosiła już 20 punktów (40:20).

Kolejna seria startów pozwoliła po raz kolejny powiększyć przewagę. W biegach od 11 do 13 gospodarze wygrywali 4:2. Przed biegami nominowanymi Ostrovia miała na swoim koncie już 52 "oczka".

W 14 biegu doszło do kontaktu Grzegorza Walaska z Tobiaszem Musielakiem. Zawodnik Arged Malesy Ostrów został wykluczony z powtórki, którą wygrał Patrick Hansen. Ostatni wyścig dnia to ponownie podwójny sukces biało-czerwonej Ostrovii. Wynik 60:30 daje solidne podstawy, by na rewanż do Krosna jechać po awans.

Najwięcej punktów w całym meczu dla Ostrovii zdobył Tomasz Gapiński - 14. Pozostali zawodnicy także zasługują na słowa uznania: Patrick Hansen 12+1, Oliver Berntzon 11+2, Grzegorz Walasek 8+1, Jakub Krawczyk 7+1, Nicolai Klindt 4+2, Sebastian Szostak 4+1.

W zespole gości najlepiej spisali się: Vaclav Milik 9, Tobiasz Musielak 8+1 i Andrzej Lebiediew 7. Medialnie Arged Malesę Ostrów wspiera Radio ESKA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE