dps

i

Autor: powiat ostrowski

Więcej pracy w nowym DPS

2022-03-10 12:14

Będzie więcej podopiecznych a więc będą potrzebne dodatkowe ręce do pracy. A mowa o nowym domu pomocy społecznej, który powstaje w Ostrowie.

Placówka obecnie mieści się w zabytkowym budynku przy Partyzanckiej, gdzie przebywa 40 pensjonariuszy. W nowym DPS będzie ich dwa razy więcej.

W DPS jest standaryzacja zatrudnienia i w związku z tym będziemy zainteresowani przyjęciem nowym pracowników. Bardzo mnie cieszy, że choć nie ogłosiliśmy na razie żadnego naboru, to już jest zainteresowanie pracą, są pytania o rekrutację. To jest dobra informacja patrząc na nasz rynek pracy, gdzie bezrobocie jest na poziomie 3 procent - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. W nowym DPS na pewno zwiększy się liczba opiekunek, pokojowych, pielęgniarek, rehabilitantów, ale też pion administracji. W związku z tym liczymy, że iluś mieszkańców powiatu znajdzie zatrudnienie. 

dps

i

Autor: pixabay

DPS będzie otwarty we wrześniu. Jego budowa ma kosztować 18 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE