opieka

i

Autor: powiat ostrowski

Jak się opiekować mądrze?

2022-03-10 9:57

Opieka nad osobami starszymi i przewlekle chorymi. Taki kurs organizuje oddział geriatrii w Ostrowie. Mogą skorzystać z niego osoby, które chcą poszerzyć swoje umiejętności, bo mają pod opieką chorych, ale też na przykład wolontariusze.

Wcześniej mogliśmy takie podstawowe umiejętności przekazać w ramach oddziału, ale pandemia i związane z nią ograniczenia zamknęły te działania. Dlatego chcemy w miarę przystępny sposób przekazać najważniejsze informacje dotyczące opieki, pielęgnacji - mówi Marek Widenka, szef ostrowskiej geriatrii. 

W kursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Kurs obejmie 6 spotkań, z których każde dotyczyć będzie innej sfery opieki i towarzyszenia podopiecznym.

Dwa spotkania z lekarzem, pierwsze dotyczące poznania zasad podstawowych problemów, zmian chorobowych, a drugie udzielania pierwszej pomocy. Będzie spotkanie z pielęgniarką o zasadach pielęgnacji, a także kolejne z rehabilitantem. W programie jest też spotkanie z psychologiem, który mówić będzie o zaburzeniach emocjonalnych, funkcjach pamięci- dodaje ordynator. 

Kurs jest darmowy i rozpocznie się 6 kwietnia, a zapisy już trwają. Szczegóły znajdziecie na stronie powiatu ostrowskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE