opieka

i

Autor: powiat ostrowski

Jak się opiekować mądrze?

2022-03-10 9:57

Opieka nad osobami starszymi i przewlekle chorymi. Taki kurs organizuje oddział geriatrii w Ostrowie. Mogą skorzystać z niego osoby, które chcą poszerzyć swoje umiejętności, bo mają pod opieką chorych, ale też na przykład wolontariusze.

Wcześniej mogliśmy takie podstawowe umiejętności przekazać w ramach oddziału, ale pandemia i związane z nią ograniczenia zamknęły te działania. Dlatego chcemy w miarę przystępny sposób przekazać najważniejsze informacje dotyczące opieki, pielęgnacji - mówi Marek Widenka, szef ostrowskiej geriatrii. 

W kursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Kurs obejmie 6 spotkań, z których każde dotyczyć będzie innej sfery opieki i towarzyszenia podopiecznym.

Dwa spotkania z lekarzem, pierwsze dotyczące poznania zasad podstawowych problemów, zmian chorobowych, a drugie udzielania pierwszej pomocy. Będzie spotkanie z pielęgniarką o zasadach pielęgnacji, a także kolejne z rehabilitantem. W programie jest też spotkanie z psychologiem, który mówić będzie o zaburzeniach emocjonalnych, funkcjach pamięci- dodaje ordynator. 

Kurs jest darmowy i rozpocznie się 6 kwietnia, a zapisy już trwają. Szczegóły znajdziecie na stronie powiatu ostrowskiego.