Czar Miejskiego Podwórka Ostrów

i

Autor: fot. Mateusz Nycek To pilotażowa akcja "Czar miejskiego podwórka"

Wakacje na miejskich podwórkach w Ostrowie Wielkopolskim

2021-08-16 11:14

Jeszcze przez dwa tygodnie potrwają letnie animacje podwórkowe dla najmłodszych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Dzieci bawią się i grają na podwórkach ze strefy rewitalizacji centrum miasta. Akcja organizowana jest po raz pierwszy, w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Każdego dnia na innym podwórku grają w kapsle, w dwa ognie i w gumę. To 62 dni zabawy i 186 godzin animacji – podsumowuje Mateusz Nycek, pomysłodawca akcji i ostrowski radny:

– Moja inicjatywa to nowy element społecznego wymiaru prowadzonej rewitalizacji centrum naszego miasta. Jestem przekonany, że tak, jak wielu z nas wychowanych w Ostrowie, z sentymentem wspomina z dzieciństwa czar miejskiego ostrowskiego podwórka, tak to tegoroczne przedsięwzięcie pozytywnie zapisze się w pamięci nowego pokolenia młodych ostrowian. Już widać, że stało się ono ciekawą formą wakacyjnej aktywności, szczególnie ważną w okresie wychodzenia z pandemii po wielu miesiącach zajęć online.

Zajęcia na 31 podwórkach ze strefy rewitalizacji prowadzą zawodowe animatorki. Za każdy dzień zabawy uczestnicy otrzymują pieczątki na specjalnych kartach. Dla najbardziej wytrwałych są nagrody.

W najbliższym czasie akcja odbędzie się na podwórkach przy ul. Wrocławkiej, Partyzanckiej, Raskzowskiej, Wolności i na Rynku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE