Szczepienia powszechne w Białymstoku

i

Autor: UM Białystok

W Ostrowie połowa mieszkańców zaszczepiona. W Kaliszu gorzej

2021-08-12 14:00

Blisko 50% mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego jest już w pełni zaszczepionych. Do takiego wyniku trochę brakuje Kaliszowi. W mniejszych miejscowościach regionu odsetek osób zaszczepionych w pełni przeciw COVID-19 jest jeszcze mniejszy.

49,9% mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego jest już po dwóch dawkach szczepionki lub przyjęło preparaty jednodawkowe. W Kaliszu w pełni zaszczepionych jest obecnie 48,3% mieszkańców.

W Ostrzeszowie 41,1% mieszkańców miasta przyjęło dwie dawki szczepienia lub zaszczepiło się preparatem w jednej dawce.

W powiecie kaliskim ten wskaźnik waha się od 44,3% w gminie Stawiszyn do 30,7% w gminie Brzeziny.

W powiecie ostrowskim, poza Ostrowem Wielkopolskim, najwyższy odsetek osób w pełni zaszczepionych jest obecnie w gminie Przygodzice: 43,4%. Najmniejszy – 34,4% w gminie Sieroszewice.

W powiecie ostrzeszowskim najwięcej osób zaszczepiło się w pełni w gminie Mikstat (41,7%), najmniej – w gminie Kraszewice (36,3%).

Przeciw COVID-19 można zaszczepić się obecnie niemal od ręki w punktach szczepień powszechnych, które działają także w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Ostrzeszowie oraz m.in. w powiecie kaliskim (Wolica, Sokołówka). Ponadto co piątek, do końca września, w punktach szczepień powszechnych można bez rejestracji przyjąć szczepionkę Johnson&Johnson tylko w jednej dawce.

Źródło: W Ostrowie połowa mieszkańców zaszczepiona. W Kaliszu gorzej