batman

i

Autor: BŹ

Upał nie odpuszcza! Nie zostawiaj psa czy dziecka w nagrzanym aucie!

2022-07-04 8:41

Nie zostawiaj dziecka czy psa w samochodzie w upał! Przypomina policja. Pozostawione nawet w cieniu auto szybko się nagrzewa, a to może oznaczać nawet śmierć dla siedzącego w środku malucha. Czy zwierzaka. Jeśli jesteśmy świadkami takiego zagrożenia – nie bójmy się reagować – apelują funkcjonariusze i lekarze. Bo w takich sytuacjach liczy się każda minuta.

Upał nie odpuszcza. Dlatego takie apele wciąż są i muszą być powtarzane. Tym bardziej, że ostatnie dni pokazały, że sytuacji, w których dziecko lub pies, pozostaje na „chwilę” w aucie, bo mama czy opiekun poszli na zakupy, nie brakuje. To nie tylko lekkomyślność dorosłych ( mówiąc delikatnie ) ale także – a może przede wszystkim – narażenie życia człowieka lub zwierzęcia.

Dlatego policja kolejny raz powtarza : REAGUJMY !

Widząc pozostawione w pojeździe dziecko, bądź zwierzę – nie bójmy się reagować – mówi Ewa Golińska Jurasz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. - Rozejrzyjmy się, czy właściciel samochodu jest w pobliżu. Jeśli nie – zadzwońmy na numer alarmowy 112 i wezwijmy służby. Jeśli uważamy, że dziecko lub zwierzak potrzebują natychmiastowej pomocy – to możemy wybić szybę i tej pomocy udzielić. Tutaj mogą liczyć się minuty więc nie należy zwlekać z pomocą.

Niektórzy dodają, żeby zrobić najpierw zdjęcia samochodu i dziecka czy psa w nim. By potem czarno na białym było wiadomo, dlaczego interwencja była potrzebna.

Ważne jest jednak to, by po prostu nie być obojętnym. Nie bać się też zwrócić uwagi osobie, która zostawia auto z dzieckiem czy psem w środku i idzie na „szybkie” zakupy. Grzeczna uwaga, żeby tak nie robiła – nie powinna nikogo urazić. Ale - wiadomo – różnie bywa, więc – jeśli nie ma reakcji kierowcy – można wezwać na przykład ochronę marketu czy policję.

QUIZ. Porucznik Borewicz polskim Bondem PRL. Kochały się w nim wszystkie Polki! Jak dobrze pamiętasz 07, zgłoś się?

Pytanie 1 z 15
Czy grający porucznika Borewicza Bronisław Cieślak był zawodowym aktorem?
07, zgłoś się: Borewicz (Bronisław Cieślak)