policja

i

Autor: fb Policja Ostrów

Policja

Uczniowie na praktykach. Gotowi na mundury

2024-05-28 11:34

Praca w policji nie tylko w teorii, ale też praktyce. I od tej strony poznają ją uczniowie klas mundurowych ostrowskiego „Ekonomika”. Jeszcze do końca maja uczestniczą w zajęciach w komendzie policji, przede wszystkim w wydziale prewencji i ruchu drogowego.

Być może część z nich zdecyduje się na wstąpienie do służby - mówi rzecznik ostrowskiej policji Małgorzata Michaś: Bardzo się cieszymy, że możemy gościć w naszej jednostce praktykantów, pokazać im naszą służbę. Zawód policjanta to wyzwanie, ale też marzenie wielu młodych ludzi. To ciekawa praca, w której można znaleźć miejsce dla siebie. Bycie policjantem to ogromne wyzwanie, zaszczyt, ale też satysfakcja z pełnionej służby.

policja

i

Autor: fb Policja Ostrów

Myślimy od dawna o tym, że to jest nasza ścieżka zawodowa. W ogóle mundurowa, być może policja, a może służba więzienna. Nasi rówieśnicy różnie reagują na te decyzje, bo służby mundurowe choć mają szacunek, to jednak są grupy nastawione do nich bardzo na "nie”. Ale to te same grupy, które pierwsze szukają tu pomocy, gdy się coś dzieje.

Nie mieliśmy jakiegoś konkretnego nastawienia przychodząc tu na praktyki. Choć oczywiście są jakieś wyobrażenia po wszystkich filmach, programach. Wiadomo, że głównie możemy rozejrzeć się w wydziale prewencji czy drogówce. Nie spodziewaliśmy się jednak, że wszędzie jest tyle papierów do wypełniania. To taka druga strona tej pracy. Co nas bardzo zaskoczyło na plus, że zostaliśmy tak miło przyjęci, że się nami zaopiekowano, nauczono co mamy robić. Bardzo dobra atmosfera.

Byliśmy też w Poznaniu na uroczystościach, które odbyły się w 82 rocznicę rozstrzelania przez sowietów funkcjonariuszy. To robiło ogromne wrażenie – tragedia tych wydarzeń, tablica z 400 nazwiskami pomordowanych, warta i salwy honorowe. Wyjątkowe przeżycie - mówią praktykanci Norbert, Filip, Piotr i Paulina.

Więcej o pracy w policji i naborze do niej znajdziecie na stronie ostrowskiej jednostki.

policja

i

Autor: fb Policja Ostrów