ogień

i

Autor: pixabay

Trzymiesięczny areszt dla podpalacza spod Kalisza

2021-01-19 8:41

Trzymiesięczny areszt dla 45 - latka spod Kalisza, podejrzanego o podpalenia. Zdaniem prokuratury, mężczyzna jest odpowiedzialny za co najmniej dwa pożary i jedno usiłowanie podpalenia. Do zdarzeń doszło na początku grudnia ubiegłego roku i w styczniu obecnego. 45 - latkowi grozi do 5 lat więzienia.

W grudniu 2020 roku, w wyniku działań 45 - latka - spłonęły dwa drewniane budynki gospodarcze i stodoła, w której znajdowała słoma i 5 ton ziemniaków. Właściciel starty wycenił na 35 tysięcy złotych.

Już wtedy sprawca został zatrzymany i usłyszał pierwsze zarzuty. I przyznał się do winy.

Ale to nie przeszkodziło, by ponownie podłożyć ogień do budynku, w którym był człowiek- mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W nocy z 3 na 4 stycznia, po godzinie trzeciej, mężczyzna umyślnie naraził na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia pokrzywdzonego, w ten sposób, że podpalił drewniany budynek. Oblał ścianę budynku substancją łatwopalną i podpalił. Spaleniu uległa część ściany i okno. Właściciel straty wycenił na 5 tysięcy złotych.

Po tym zdarzeniu, sąd na wniosek prokuratora, aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

45 - latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Śledztwo jest kontynuowane. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Kaliszu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

Kobieta ofiarą oszustwa nigeryjskiego. Straciła prawie 100 tysięcy złotych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE